MUĞLA MERKEZ’DE HASTANE YERİ KRİZ Mİ OLDU? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

MUĞLA MERKEZ’DE HASTANE YERİ KRİZ Mİ OLDU?

Bu haber 11 Şubat 2010 - 0:00 'de eklendi ve 884 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hamle Gazetesi yazarlarının devamlı gündeme getirdiği Tıp Fakültesi Hastanesi arsasının hala tespit edilemediği anlaşılıyor. Olması mümkün değil ama, keşke, önce hastanesi yapılsaydı demekten kendimizi alamıyoruz.
Geçen dönemde Tıp fakültesi kadroları ve yöneticileri tayin edildi biliyoruz. Hastane olmadan talebe almak büyük sorunlar olur diyerek, fakültenin faaliyeti yeni yıla tehir edilmişti. Şimdi yeni yılın yarısına geldik, hala hastanenin arsa sorunu mahallinde çözülememiş görünüyor. Bu hizmet kolu tabandan istek ve birlik isteyen bir konu olduğu artık biliniyor. Buna rağmen biz ne yapıyoruz?
Orta Doğu Teknik Üniversitesi uzman heyetini Muğla’ya davet eden kuruluş, neden sessizdir? Uzman heyetin görüşleri neden benimsenmiyor? Bunu birileri açıklamalıdır.
Açıklanan rapor Muğla’ya göre uygun olduğu defalarca Hamle’de açıklandı. Belediye başkanının boy resimleri adı geçen arsanın içinde görüntülendi. Neden, Rektörlük Karadağ tepelerinde olmasını istiyor? İktidar milletvekilleri sanıyorum öncelikle Bölge Devlet Hastanesi için Akkaya yolu civarında yapılmasını uygun görüyorlar deniliyor. Elbette milletvekillerinin haklı nedeni olmalı diye düşünüyorum. Ama, bize acil Üniversite için hastane gerekiyor. Denizli yol ayrımındaki Arsa için uzman heyetin raporunu, kimlerin neden olumlu bakmadığını bir türlü anlayamadık.
Bölge hastanesi için bu günkü Devlet Hastanesi, Sağlık Yüksek Okulu ve Sosyal Sigortalara ait idare binası, eğer daha da yetmezse Kışla Parkına doğru gidebilmeli diyorum.
Eğer Hastane yeri bu günlerde belirlenemezse, Fakültemiz hastanesiz açılmak zorunda kalır.
Bu da olabilir ama, sanırım hastanesiz açılıp deneyim geçiren Üniversiteler var. Neticede
Fakülte birden atak yapıp büyümekte gecikiyor denildi. İçimden istemeyerek şunlar geçiyor;
Acaba diyorum, Seyfi Terzibaşıoğlu Milletvekili olarak devam etseydi gene aynı mı olurdu? veya İktidarın adayı olarak, belediye reisi seçilseydi gene aynı mı olurdu?
YUVARLAKÇAY KONUSU
Muğla siyasetine damgasını vurmaya çalışılan Yuvarlakçay olayı bütün gayretlere rağmen hiçte etkili siyasi malzeme olamadı. Yuvarlakçay’ın münasip bir yerine küçük bir enerji santralı kurulması teknik heyetçe uygun görülmüş. Sanırım iktidar Muğla milletvekilleri bu konuda sorumlu bakanlıkla temas etmiş ve santral yapılırsa yöreye olacak faydaları düşünülmüş, Çaydaki su eksilmeden, hatta daha da teknik şekilde yöredeki arazilere götürülmesi de düşünülmüş olmalı ki, hizmeti getirmeyi düşünenler teşekkür beklerken araya kara şeytanlar girmiştir.
Oradaki bazı ağaçların kesilmesi felaket getirirmiş, biz santral filan istemeyiz de istemeyiz!.
Muhalif parti temsilcileri konuyu yerinde öğreniyorlar ve alıyorlar ellerine mikrofonu, bu iktidar milleti soydu, sizi ağaçsız bırakacaklar, bunlar vatandaş düşmanı, bunlar tütünü yasak etti, bunlar şeker pancarını yasak ettiler, bunlar ekonomiyi batırdılarda Kemal Derviş’i Amerika’nın emri ile getirdiler. Bunlar, kendi seçtikleri Cumhurbaşkanından kitap çarpmak suretiyle dayak yediler ve aynı gün Türk Lirasını sıfıra düşürdüler. Bunlar, Apo’yu asmamak için idam cezasını kaldırdılar. Bunlar, ihtilal yapılmasına mani oldular ve Ergenekon mahkemesinde Atatürkçü aydınları tevkif ettiler. Bunlar!!!!!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets