KIBRIS - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

KIBRIS

Bu haber 07 Ocak 2010 - 0:00 'de eklendi ve 970 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

“Yazarın bu yazısı 12-2-2004 de çıkmıştı. Güncelliğini koruduğu için tekrar edilmiştir”.
Son günlerin gündeminde olan Kıbrıs’ı tartışanlar hayret veriyorlar. 3 Kasım seçimlerinde yerle bir olan partilerden ikisinin lideri ortalarda gene görünmeye başladı. Bazen hayret ediyoruz. Acaba, konuştuklarını kendileri ve yakın çevreleri, ne yapmak istediklerini biliyorlar mı?
Sanki aynı şeyler yazılıdır. Hepsi de oradan ilham alarak veryansın ediyorlar. Bütün hedefleri iktidarı yıpratmak üzerinedir.
Sol partileri belki neden böylesiniz denilmesi bile gerekmiyor. Onların yaşam tarzları milletten uzak durmaktır. Onlara göre ülkeyi mutlu bir azınlık yönetmelidir. Çok özel şifreleri var. Öyle garip ülkeyiz ki, inançlara tam ters ve karşı olanlar ile, inananlara sahip çıkan, hatta bu camianın lideri durumunda olanlar birleşebiliyorlar. Mesela, geçen mart ayında Red edilen teskere oylamasında olduğu gibi…
Şimdi de Kıbrıs konusunda, MHP, DSP, DİP, CHP belki de Saadet Partisi, hatta DYP’de birlikte muhalefet etmektedirler. Ne istiyorlar anlayan var mı? Bilemiyorum. Ama şunu biliyorum, bizde adet olmuştur ki, muhalefetin sağcısı solcusu yok. Hepsi birden illede iktidarı yıpratmakla bir yerlere varacaklarını sanıyorlar. Çok yanlıştır. MHP denilince Ülkü ocakları akla gelir. CHP denilince Disk. Töb-der 1980 öncesi ne kadar aşırı uç dernek varsa hepsi, bunlardan Hadep, Deniz Gezmiş’lerin ekibi, temelli senatörlerden Ahmet Yıldız tarafından halk evlerinde eğitilenler. (Karaoğlan döneminde genel bütçeden yardım görmüştü) Bunlar gibi daha pek çokları kominist olduklarını mahkemelerde açıkca beyan edenler akla gelir.
Bunlar kültür sarayını yakanlar dır. Bir mayıslarda seyirci vatandaşları silahla vuranlardır.
Bunların yürüyüşünde CHP milletvekilleri de yürümüşler dir. Bütün bu Atatürk ilkelerine aykırı hareketleri yapanlar, Din ve dini okullara karşıdırlar. Oysa bu millet, bin seneden beri yaşattığı inançlarını, ibadetlerini, Atalarına saygıyı, özellikle Fatih Sultan Han’ın hemen yanına Atatürk, yanına da Menderes’in portresini koymaktadır. Hepsi bir yana ama, geçen devre Milletçe destek olduğumuz MHP neden uyanamadı? Bu durumda Çiller ile Mesut Yılmaz ne kadar asalet gösterdiler demek lazım. Milleti bir nebze olsun, hatta kendi menfaatınız için dinleyin. Bir İmam hatip okulu mezunu olan Başbakan ve Meclis Başkanı göz dolduruyor. Seçmenler onları koruyacaktır. Bir Tek Mef kure var (Türkiye )Dini – Dili aynı, Atasına sahip çıkan, adet ve örflere sadık bir milletiz.
Ne yazık ki partiler, sağdakiler sola dost, soldaki sola düşman görünüyor. Çok kısır politikadır gidiyor. Yüzde seksen sağ oyun, yüzde otuz beşi toplu olduğu halde, gerisi gittiği yere de yaramıyor. Eski partiler o kadar yıpraktır ki, Uzan’ların Genç partisi ülkede ikinci sıradadır. Bunun anlamı ne kadar acıdır. DYP 1991’den 1998 yılına kadar iktidar oldu. Hiç mi izi yok? Keza Anap 1998 den 2003 yılına kadar hep vardı. Ne oldu bunlara? En çok üzen MHP oldu. Doğdu ve bitti. Kalanı da yolcu. Evvela politika yok. Ecevit ile hala aynı şeyleri savunuyor. Kıbrıs peş keş çekiliyormuş! Ege ordu komutanı da aynısını söylemişti.
Siz birsiniz ki Kıbrıs politikasını, Genel Kurmay-Çankaya ve Hükümet üçlüsü ile Kıbrıs Hükümeti belirledi. Siz kime ne için çatıyorsunuz? İç malzeme içinse sanıyorum son çırpınış olur. Askeri kışkırtmak içinse çok yanlıştır. Çünkü Kıbrıs Politikasının altında onun imzası vardır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets