HAMLE, 10.000. SAYISINI RENKLİ BASTI - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

HAMLE, 10.000. SAYISINI RENKLİ BASTI

Bu haber 12 Kasım 2009 - 0:00 'de eklendi ve 849 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

O gün sabah reklam tabelasında gördüğüm renkli Hamle, beni üç defa heyecanlandırdı.
Birincisi uzun yılların hayali olan ofset basılmış Hamle’yi görmek.
İkinci heyecanım, Muğla Üniversitemizin Tıp Fakültesi arsasının tespit edilişi oldu.
Üçüncü önemli haberi ise Muğlaspor kongresinde, samimiyetle  kenetlenmiş Muğla veya Muğla siyasetini görmek oldu.
Hamle’nin renkli baskıya geçeceğini beklediğim halde, makinenin gelişi ile hemen baskıya geçişi iki gün içinde oldu. Bu iki gün benim çarşıya çıkmadığım günlere tesadüf etti. Ben grip olduğumu çocuklarıma bildirmek istemedim. Bu yüzden bana sitem de ettiler. Ama, bir bakıma duygularımı anlatınca çocuk gibide sevindiler. Gazete çok zor bir meslektir.
Hatta, hem kız evinde hem de oğlan evinde oynasan, fincancı katırını ürkütmemeye azami gayreti göstersen, gene de Gazeteye daima bir yan meslek  veya yan gelirler ister.
 
TIP FAKÜLTELİ ÜNİVERSİTE MUĞLA’YA HAYIRLI OLSUN
9 Kasım 2009-11-09 Günlü Hamle 10.000. sayısında çok hayırlı sevinçli bir haberi veriyor. Haberle beraber Belediye Başkanı Osman Gürün’ü boy fotoğrafı ile Arsanın içinde göstermesi  idi. Bildiğimiz gibi, bazı arsalar hakkında belediyenin engellediği şeklinde yayınların yapıldığı bir dönemde en uygun yer nasılda görüş birliği olmuş. Bu Üniversitenin ilk nüvesi olan İşletmecilik Yüksek Okulu ile başladığında ve bu günlere kadar geçen her büyümede Hamle vardır. Zaman oldu bina sorunu, zaman oldu milyarlar gerekeceğini bildiğimiz için, mucize beklediğimiz günlerde Allah bize Koçman babayı gönderdi. Zaman oldu belediye  ile Üniversite arasında soğukluk yaşandı.  Bu da en çok bizleri üzmüştür. Bu günler o büyük adamı anma günleridir. Yeniden gündeme getirilerek, onun adının bulvara verilmesi için umarım belediye meclisimiz için bir engel yoktur. Bulvarın bu günkü adını verebileceğimiz Muğla’da daha uygun yer vardır.
Arsa hakkında rapor hazırlayan ODTÜ heyeti için şunları söyleyebilirim.
Bu öğretim yuvası kendiliğinden bu kadar kaliteli olmamış. Orası cidden Orta Doğu’nun üniversitesidir. Devlet hastahanesi  için, sağlık meslek lisesinin de  Devlet hastanesine devri ve tümünü o yerde yeniden planlanarak  bölge hastanesi olmalıdır, şeklindeki düşünceleri ne kadar güzel. Umarım Devlet hastanesi inşaatı bu günkü sağlık müdürümüze nasip olur.
 
MUĞLASPOR GENEL KURULU
Muğlaspor kongreleri ne zaman siyaset dışı bir düşünce ile yapılmışsa, kulüp başarılı olmuştur. Mahalli yönetimler, Devlet kurumları meslek kuruluşları, sendikalar, basın ve eşraf ile halk varsa okullar zaten hevesle devrededir. Eşraf olarak seçeceğimiz bir ekol var. Evvela becerikli iş adamları, başka mesleklerde ün yapmış sevilen ( zengin olmaya bilir) sayılan kişileri  eşraf olarak tespit edilmeli. Bu ön adamları, Muğla’da pazarı yakalamış çok güzel iş yapan büyük Holdinklerle temas etmelidir. (Koç holdink, Sabancı holdink ve diğerleri ) Bir yandan vilayet, Belediye, Orman kendi bünyesinde alternatifler bulmalı.  Bunlardan sonra  milleti sahaya çekmelidir. Gelmeyen bilinecek şekilde sık temas yolları aranmalıdır. Muğlaspor’un başarısı için ne gerekiyorsa eşraf devrede olmalıdır.
 
KÖTEKLİ VE YENİKÖY İÇME SUYU GELİYOR
Hamle’nin aynı sayısında bu haber de beni etkiledi. Ne kadar güzel olmuş. Belediye ile iktidar Milletvekili el ele idi. Tebrik ediyorum…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets