Tek Yol Değil... - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Tek Yol Değil…

Bu haber 06 Mart 2009 - 16:57 'de eklendi ve 1.024 views kez görüntülendi.
Hafize Nizamoğlu Acar
Hafize Nizamoğlu Acarhafize@muglahamle.com.tr

Ticaret Borsasından sonra, Ticaret Odası Seçimleri de sonuçlandı. Gelişim Hareketi, seçimi açık ara farkla kazandı. Hamle Medya Grubu olarak Ticaret Odası Meclisinin ve meclis tarafından seçilecek Meclis Başkanı ve Oda Yönetiminin, Başkanının şehrimiz için hayırlı uğurlu olmalarını temenni ediyoruz.
Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, İl Genel Meclisi ve muhtarlıklar için seçim hareketliliği devam ediyor. Seçimler nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, seçilmiş ve seçilecek başkan ve ekibine büyük görevler düşüyor. Adayların Muğla ve Muğlalı için bu yola baş koyduklarına şüphe yok. Ancak, baş koydukları bu yoldan sapmamaları ve sapmayacaklarını halka inandırmaları çok önemli.
***
İçinde bulunduğumuz seçim döneminde, benimle bizzat görüşen, oluşturulacak Ticaret Odası Meclisi için adaylığımı isteyen; ‘Birlik ve Dayanışma Hareketi’ başkan adayı Sayın Nihat Uzar ve ekibine; Belediye Meclis Üyeliği teklifinde bulunan Ak Parti Belediye Başkan Aday Adaylarından Sayın Dr. İskender Gencer ve ekibine, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Sayın Saim Gürsoy ve ekibine, daha sonra adaylığı kesinleştiğinde aynı teklifi getiren Ak Parti Belediye Başkan Adayı Sayın Dr. Seyfi Terzibaşıoğlu ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Gelen her bir teklif, gurur vericiydi.
Farklı gruplardan teklifler almak, sanıyorum Hamle olarak ne kadar tarafsız kaldığımızın altını bir kere daha çizdi.
Ticaret Odası Meclis üyeliği ve diğer siyasi makamlar birer hizmet noktasıdır.
Muğla’ya hizmet edebilmek için bu makamlar çok önemli. Ancak tek yol değil. Muğla’mıza ve ülkemize fayda sağlayabilmenin birçok şekli ve yolu var. Hamle gibi bir gazetenin yönetimi de bu yollardan biri. Hemen herkesin siyaset yapması ve siyasetle ilgilenmesi gerekiyor. Elbette ben de ilgileniyorum. Fakat şimdilik Hamle olarak yaptığımız ve yapacağımız atılımlarla bulunduğum noktadan hizmet vermek istiyorum.
***
Adaylar hemen hemen belli olduğuna göre, halk açısından yeni bir süreç başlıyor diyebiliriz.
Sorgulama süreci…
Adaylar kimler?
Projeleri nelerdir?
Hangi proje/ler ihtiyacıma ve kentin ihtiyacına cevap veriyor?
Hangi proje/ler hedefe daha yakın görünüyor?
Kulağa tanıdık gelen proje/ler var mı?
Varsa; daha önce kimden duymuştum?
Önceki proje/ler hayata ne kadar geçirildi ve bana ne kadarı yansıdı?
Tutum nedir? Doğru ve yanlışlar neler?

Sorgulama sürecini başlatabilenler; seçimlerin yerel nitelikte olduğunun farkına varanlar oluyor. Bu kişiler bilinçli seçmenlerden oluşuyor. Seçmenler; A ya da B partisine değil, başarılı gördüğü yönetici adaylarına oy veriyorlar. Bizler de Hamle Medya Grubu olarak, tarafsızlık ilkemizden ödün vermeden kimi zaman seçmenin kimi zamansa seçilenin sesi olmaya devam ediyoruz. İnanıyoruz ki Muğla her şeyin en iyisini hak ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets