Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

17 günlük kapanma sona erdi

Eklenme : 17.05.2021 00:00:00
Görüntülenme: 344

Sevgili okurlarım, 17 gün önce başlayan tam kapanma bugün itibari ile sona erdi. Tabi bu ara Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla'da da insanlar evlerinden çıkmayıp sıkıntılı günler yaşadılar. Tam kapanma 17 gün değil de 170 gün olsa da şu mikrop hastalık ülkemizden gitse çok iyi olur düşüncesindeyim.

Sevgili okurlarım, tabi bu ara önceden de söylediğim gibi ülke geneli haricinde Muğla'mız genelinde de çok sayıda iş yerlerinin kapanması esnafları zor durumda bıraktı.

Sevgili okurlarım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapacağı basın açıklaması çok önemli. Bu açıklamada Türkiye'nin covid ile mücadelesinde nasıl bir yol izleneceğini daha iyi anlamış olacağız.

Sevgili okurlarım, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Sağlık İl Müdürü İskender Gencer, polis ve jandarma teşkilatı ve sağlık personelinin yapmış olduğu başarılı çalışmalar sayesinde Muğla geçtiğimiz haftalara nazaran bu günlerde daha iyi duruma geldi. İlçelerde de kaymakamlar başta olmak üzere diğer yetkililerinde başarılı çalışmaları sonrası vaka sayılarında beklenen düşüş yaşanmaya başladı.

Sevgili okurlarım, yazımın başında da söylediğim gibi Muğla ve ilçelerinde esnaflık yapan çok sayıda vatandaşın iş yerlerini kapatması, iflas etmesi sonrası inşallah bundan sonrada güzel gelişmeler olur, esnafımızın ve vatandaşımızın kurtulduğu gibi ülkemizde güzelliklerle karşılaşır sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft