15 aylık yolculuğunu sokak hayvanları için kitap haline getirdi

15 aylık yolculuğunu sokak hayvanları için kitap haline getirdi
Eklenme : 8.10.2021 15:26:00
Görüntülenme: 674


Birçok dizi ve sinemada rol alan aynı zamanda hayvan hakları savunucusu olan Semih İğdigül, 5 yıl önce motosikleti ile Mersin'den başlayan ve Bakü'de sona eren 25 bin kilometrelik yolculuğunda başından geçenleri 'Ben Bir Sokak Köpeğiyim' isimli kitabında bir araya getirdi. Sokak hayvanlarına dikkati çekmek için yazdığı kitabının 3. basımını gerçekleştiren İğdigül, Menteşe İlçesi'nde bulunan Sınırsızlık Meydanında kurduğu stantla okurları ile buluştu.

Kadir Tamer

Kurtlar Vadisi olmak üzere 45 dizide ve birçok filmde rol alan Semih İğdigül, insanların dikkatini sokak hayvanlarına çekmek amacıyla 5 yıl önce 25 bin kilometre yol yaptı. Mersin'den motosikleti ile yola çıkan ve 15 ay sonunda Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye ulaşan Semih İğdigül, bu süreçte yaşadıklarını 'Ben Bir Sokak Köpeğiyim' isimli kitabında bir araya getirdi.

İnsanların dikkatini sokak hayvanlarına çekmek amacıyla kendi imkanları ile bugüne kadar birçok etkinlik yaptığını kaydeden İğdigül, "İnsanlara sokak hayvanlarının bir can taşıdığını anlatmak, onlarında bizim gibi bir yaşam hakkı olduğu göstermek amacıyla bir çok girişimde bulundum. Birçok il ve ilçenin AVM'lerinde, okullarda eğitim ve seminerler vererek şiddet ve öfkenin karşısında sevgi ve merhametin yer aldığına insanımıza ve öğrencilerine anlatmaya çalışıyorum. Bunun yanında sokak hayvanları için 1 ay 1 gün Mersin'den İzmir'e yürüdüm" dedi.

Menteşe'de okurları ile buluştu

5 yıl önceki 15 aylık Mersin-Bakü yolculuğunu sokak hayvanları için kitap haline getirdiğini kaydeden Semih İğdigül, "5 yıl önce motosikletim ile Mersin'den Bakü'ye gittim. Yaklaşık 15 ay evimden uzak kaldım. Motosikletim ile 25 bin kilometre yol kat ederek deyim yerindeyse 'bir sokak köpeği gibi' gerçekleşen yaşam serüvenimde yaşadıklarımı kitap haline getirdim. Pandemi döneminde kaleme aldığım ve 'Ben Bir Sokak Köpeğiyim' isimli kitabımı Muğlalılar ile buluşturdum. Burada okurlarım ve gençler ile bir raya gelerek hem başımdan geçenleri konuşuyoruz hem de insanlara sokak hayvanlarını unutmamalarını, onlara iyi davranmalarını tavsiye ederek bir farkındalık oluşturuyorum. Aynı zamanda stantta bulunan köpek mamalarını da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıyorum. Bu dünya hepimize yeter. O canlarda yaşamak için bu dünyaya geldi. Onlara iyi bakalım. Bu arada bana bu imkanı sağlayan Menteşe Belediyesi'ne teşekkür ederim" diye konuştu.

Semih İğdigül kimdir

30.09.1957 yılında Ankara'da doğan Semih İğdigül, ilköğrenimini Ankara'da orta öğrenimi Ankara ve Karadeniz Ereğli'de tamamladı. Sitespor, Kdz Erdemirspor, Ayvalık Sakaryaspor, Sarıgöl Gençler Birliği, Trazlarspor ve Halkbank'ta futbol oynadı ve hocalık yaptı. Halkbankası'ndan emekli olan İğdigül  tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğu yaptı. Başta Kurtlar Vadisi olmak üzere 45 dizide karakter oyunculuğu yaptı. Koyu bir hayvan hakları savunucusu olan Semih İğdigül, hayvan hakları için yıllarca Türkiye'yi karış karış dolaşarak okullarda canlar için eğitimler, seminerler verdi. Evli ve bir çocuk babası olan Semih İğdigül, 6 yaşında torun sahibi.


 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft