Zühra Dönmez Başkan çalışmalara başladı

Bu haber 23 Nisan 2015 - 11:58 'de eklendi ve 1.015 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz ay içinde CHP’nin temayül yoklaması yapıldı. Sıralamaya girenler girdi, sıralamaya giremeyenler arasında Bafa Belediyesi’nin eski CHP’li Başkanı Zühra Dönmez ön seçimlere az bir süre kala milletvekili aday adaylığını açıkladı. Tahmin edilenden fazla oy aldı. Hatta CHP eski İl Başkanı Mustafa Öztürk ve kurt politikacıların önünde yer alarak kendisini ispatlamış oldu.

Sevgili okurlarım, Zühra Dönmez eğer 1 yıl önceden milletvekili aday adaylığını açıklamış olsaydı bugün CHP milletvekili olurdu diyenler çoğunlukta. Çünkü Zühra Dönmez Hanım’ı bazı CHP delegeleri tanımamaktaydı. Öyle olduğu halde birçok milletvekili aday adayı rakibini geride bırakmasına rağmen milletvekili seçilemedi. Gelelim şimdi Zehra Dönmez Hanım nasıl oldu da kısa bir süre içinde bu kadar fazla oy alabildi? Evet, niçin bu kadar oy alabildi biliyor musunuz kendisindeki güler yüzlülük, hanım hanımcık hareketleri ve yapmış olduğu konuşmalarla CHP delegesini etkilemesini bildi. Zühra Hanım milletvekili adayı olmamasına rağmen tam gaz CHP adına çalışmalara başladı.

Yazımın başında da söylediğim gibi Zühra Dönmez Hanım kısa bir süre önce atağa geçip milletvekili aday adayı olmuştu. Bu süre içinde Muğla il genelinde bulunan çok sayıda CHP’li seçmen bakınız neler söylüyorlar. Bu isimler arasında bulunan M.K., O.Z., A.T. ve Y.O. isimli vatandaşların söyledikleri: Bizler Zühra Dönmez Hanım’ı seçim süresi içinde tanıdık ve bildik. Ancak Bafa Belediyesi’ndeki başarılı çalışmalarını biliyoruz. Kendisi hanımefendi, saygın, güler yüzlü bir bayan milletvekili seçimlerine çok geç katıldı. İnşallah bir daha ki dönemde de tekrar milletvekili aday adayı olurda kazanan Muğla olur. Nedeni de böylesine çalışkan hanımefendilerin ilimiz adına milletvekili olmasında fayda var diye konuştular Muğla’da bazı seçkin CHP’liler.

Sevgili okurlarım, Zühra Dönmez Hanım için söylenecek tek laf varsa o da saygın bir hanımefendi, milletvekilliği de kendisine yakışır. Muğla ve ilçelerindeki onlarca CHP seçmeni Sayın Dönmez’ yeni tanıyorlar. Bazı ilçelerde insanların anlattıklarına bakılırsa yani CHP’lilerin söyleyişleri şöyle: Gelecek dönem Zühra Hanım, hanım hanımlığı ile bir atak yapacak hem de partisi adına atak yapacak. O zamanda CHP’nin Muğla milletvekili olacak. Çünkü son günlerde mütevazı görüşlü sevecen tavırları ile CHP seçmeninin gözüne girmişte onun bu konuşmaları Zühra Dönmez Hanımefendi adına söylüyorum sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.