Zorunlu Açıklama

Bu haber 08 Nisan 2015 - 0:16 'de eklendi ve 1.436 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Geçenlerde yazdığım “Gazeteci” başlıklı yazım ile ilgili olarak, gazeteci ağabeylerimizle görüşmelerimiz oldu. İlk arayan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ünal Türkeş’ti. Yazıda eksiklikler bulunduğunu, kendisinden bahsedilmemesinin haksızlık olduğunu söyledi. Sayın Türkeş’e yazının konusunun Cemiyet ve tarihçesi olmadığını izah ettim.

Sonra Cemiyet’in eski başkanlarından ağabeyimiz Naim Kılıç, yazıya yorum yapmış. Aynen yayınladık. Fakat bu yeterli gelmemiş ki, kendisi yeni bir açıklama gönderdi. Bana göre, anlamsız bir tartışma. Polemiğe de girmek istemiyorum. Kendisine de anlatamadım. Madem gazeteciliği savunuyoruz, açıklamasını aynen yayınlıyorum. Değerlendirmek siz okuyucularımıza aittir.

“Zorunlu bir açıklama

Saygın bir Muğla büyüğü, merhum Hasan Nuri Öncüer’in bazı inançlarından uzak durarak…

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin kuruluşu, İnternette yayınlandığı gibi ise, sizlere sadece (ne) gerek? Bu bilgiler eksikse yenilemek eksiğini gidermek de sadece (sizlere) şimdiki basına düşmez mi?

Erman Beyle (Şahin) Gazetesinde çalışırken, bir süre bu işlerle uğraşıp, gücendirilip bıraktığını hatırlıyorum.

Her halde Erman Bey istemiş, biz de genel kurul yapabilmek için epey zaman evrak aramıştık. Erman Şahin’in gayretlerine karşın Muğla Gazeteciler Cemiyeti yasa gereklerini yerine getiremiyordu.

Ben yarım kalmış bu işlemi, Erman Bey’in istemi ve elbette desteği olmalı tamamlamaya çalıştım. Tamamlayıp seçtiğimiz yönetimde ilk tartışma da Hayati Nizamoğlu olarak kalkıp gittin.

Özcan ile aranızda çıkan tartışmada Özcan’ın sol kanalını insafa getirememiş ve siz terk etmiştiniz.

Genel Kurulumuzda seçilenlerin tam listesini saymaya çalışırsam yanlış yapabilirim. Bu bilgiler Emniyet Müdürlüğü kayıtlarında bulabileceğine göre niye uğraşalım ki deyip geçelim.

Gelelim iki tatsız yanlışa:

Halil Eğriboyun, Cemiyeti yeniden hayata geçirdiğimiz günden başlayarak, şahsım hakkında aslı astarı olmayan, bazen hakaret sınırını aşan yazılar yazmayı marifet sayıp durdu.

Belki Onur kuruluna verilmesini istemiş olabilirim…

Ancak ne Hayati Nizamoğlu ile ne de başkasıyla böyle bir tartışma yapmadım ve yapmam da.

İşte size bir belge; Halil Eğriboyun İLKADIM Gazetesi’ndeki “Taraflı Başkan” diyen yazısı…

Ne yapmışız: Hürriyet Gazetesi’nin Muğla muhabirine Cemiyet binasında yer vermişim?

Suça bakın siz.

Özcan Özgür’ün CHP üyeliği ve disipline verilmesi konusunda, benden ne bekleniyor?

Yolunu yordamını Özcan benden daha iyi bilir deyip geçelim.

Naim Kılıç”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.