Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası sona erdi « Hamle Gazetesi

Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası sona erdi

Bu haber 27 Haziran 2016 - 23:17 'de eklendi ve 569 kez görüntülendi.

ZIPKINLA BALIK AVI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİFethiye İlçesi’nde düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Fethiye Karagözler Mahallesi’nden botlarla denize açılan sporcular Kızılada açıklarında, en iyi balıkları avlayabilmek için 6 saat mücadele etti. Sporcuların vurduğu balıklar, Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde jüri üyeleri tarafından tartılarak en iyi dereceyi elde eden kulüpler ve bireysel sporcular belirlendi.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Şahin Özen, gazetecilere yaptığı açıklamada, finalden önce eleme müsabakalarının olduğunu ve Fethiye’de en iyi sporcuların yarıştığını söyledi. Zıpkınla balık avının çevre bilincini ve duyarlılığını geliştiren bir branş olduğunu anlatan Özen, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın şartlarından daha ağır koşullarımız var. Süresi ve kuralları var. Gramajı düşük balık avlatmıyoruz. En iyi sporcuların katıldığı bu müsabakada bile neredeyse sporcuların yarısı 5 saat boyunca hiç balık avlayamadan sudan çıktılar. Bizim amacımız en zor şartlarda, en iyi balığı avlayan sporcuyu tespit etmek. Şampiyonada en iyi dereceyi elde eden 8 ya da 12 kişiyle milli takım aday kadrosunun oluşturulacak. Milli takım aday kampından belirlenen 3 asil 2 yeden sporcuyla Yunanistan’da yapılacak olan Zıpkınla Balık Avı Dünya Şampiyonası’na katılacağız” diye konuştu.
Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise şampiyonaya ev sahipliği yaptıkları için mutluluk duyduğunu belirtti. Öçalmaz, Fethiye sularının milli takıma şans getirmesini diledi.
Şampiyonada kulüp olarak, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birinci, Ada Sualtı Sporları Kulübü ikinci, Manisa Yüzme Su Sporları ve Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu. Bireysel olarak ise birinciliği Sedat Osmanoğlu, ikinciliği Turan Melih Aydıner, üçüncülüğü de Kazım Polat kazandı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.