Zeytinköy’e 1 milyon liralık ödenek « Hamle Gazetesi

Zeytinköy’e 1 milyon liralık ödenek

Bu haber 18 Mayıs 2019 - 0:23 'de eklendi ve 877 kez görüntülendi.

2017 yılında yaşanan yangın sonucu evleri kullanılmaz hale gelen Zeytinköy Mahallesi sakinleri için AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle AFAD Başkanlığınca yeniden imar için 1 milyon 414 bin liralık ödenek ayrıldı.

Haber Merkezi
AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleri sonucu Muğla’nın Menteşe ilçesinde 2017 yılında yaşanan yangında evleri kullanılamaz hale gelen afetzedeler için yapılacak afet konutları 2019 yatırım programına alındı.
Zeytinköy’de hak sahibi 14 kişinin konutları Evini Yapana Yardım (EYY) yöntemiyle yapılacak.
14 konutun yapımı için proje bedeli üzerinden AFAD Başkanlığı tarafından 1 milyon 414 bin lira ödenek ayrıldı.
Zeytinköy’de hak sahibi 7 kişinin EYY yönetimi ile konut sahibi olma konusunda henüz karar vermediği, 4 kişinin ise evlerinin bulunduğu yerde yol olmadığı için belediye tarafından imar ruhsatı sağlanamadığı öğrenildi.
AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete yaptıkları ortak açıklamada, “Tip projelerin çizimi ve onayı sonrasında en kısa sürede 14 konutun inşasına başlanacaktır. Hemşehrilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve konutların şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi..
6 Eylül 2017 günü Zeytinköy Mahallesi’nde çıkan ve 24 saat etkili olan orman yangınında 50 hektar ormanlık alan ve 50 ev hasar görmüştü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.