Zeytin budama kursu

Bu haber 21 Şubat 2013 - 18:52 'de eklendi ve 1.341 kez görüntülendi.

zeytinbudamakursi2013 Yılı Çiftçi Eğitim Programı kapsamında zeytinlerde verimin arttırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında zeytin budama kursu açıldı.
Haber Merkezi
Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çiftçi eğitimi programı kapsamında zeytin budama kursu açıldı. Bu kapsamda İl Müdürlüğünde zeytinlerde verimliliği arttırmak için en önemli kültürel işlemlerden birisi olan Zeytinlerde Budama Kursu açıldı.
Kursa, 31 çiftçi katılırken, kurs için talep gelen köylerde de tekrar kurs açılacak. Kurslar, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü işbirliği ile 2 gün süreli olarak yapılırken, kursiyerlere kurs sonunda katılım belgesi verilecek. Kurslarda 1. gün genel olarak budamanın önemi ve yararları, yapılan hatalar ve genel budama kuralları ile genç ağaçlarda yapılacak şekil budaması, mahsuldar ağaçlarda mahsul budaması, yaşlı ağaçlarda gençleştirme budaması ve dondan ve yangından zarar görmüş ağaçlardaki budamalar slayt gösterileri eşliğinde teorik olarak anlatılıyor. 2. gün ağaçlar üzerinde uygulamalı olarak budama kuralları anlatılıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.