Zeybekoğlu: “Martın Sonu Bahar Oldu”

Bu haber 02 Nisan 2019 - 2:04 'de eklendi ve 602 kez görüntülendi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 31 Mart Yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Zeybekoğlu açıklamasında Martın sonunun bahar olduğunu söyledi.

Metin Karakoç

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 31 Mart Yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Zeybekoğlu açıklamasında Martın sonunun bahar olduğunu söyledi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

Türkiye Cumhuriyeti ve Muğla belki de hiçbir döneminde 31 Mart yerel seçimi gibi bir süreç geçirmedi. Demokratik ortamda kurulan ittifaklara rağmen rakiplerini terör örgütleri ile bir tutan, yerel seçimleri beka sorunu olarak göstermeye çalışanlara en güzel cevabı sandıkta vatandaşlarımız verdi. Özellikle Muğlamızda yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Parti’mizin kazanmasını engellemek için adaylar çıkarıldı ve çok cepheli bir seçim süreci yaşandı. Tüm bunlara rağmen vatandaşlarımız gereken dersi ve cevabı sandıkta verdi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizlerde Muğla’da aldığımız sonuçlara sevinirken özellikle bazı ilçelerde aldığımız sonuçlar için değerlendirmelerde bulunacağız. Muğla’da Büyükşehir Belediyesi, 20 yıl sonra Fethiye Belediyesi, Marmaris, Datça, Milas, Bodrum, Menteşe’yi kazanmamız birçok açıdan önemliydi. Muğla belki tarihinde bu kadar enteresan bir seçim dönemi yaşamadı. Seçim harcamalarıyla, devşirme adaylarıyla, bağımlı adaylarıyla, bağımsız adaylarıyla Muğla’da adeta operasyona uğradı. Ama bu halk buna izin vermedi. Ula, Yatağan, Dalaman ve Ortaca ilçelerini ne yazık ki rakiplerine kaptıran partimiz bu seçim sonuçlarından dersler çıkaracak. 2019 yerel seçimlerinde Türkiye genelinde baharı getiren Cumhuriyet Halk Parti’miz vatandaşlarımızdan aldığı güç ve kurucu iradesiyle önümüzdeki genel seçimler için halkın umudu olacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 02 Nisan 2019 / 08:50

Laf ebeliğini bırakın,Muğla’yı rezil rüsva ettiniz,
aklınızı başınıza devşirin,
halkın seviyesine çıkmaya çalışın,
o’na bu’na kulluk etmeyi bırakın,
MUĞLA ÇOK ASİL VE DEĞERLİ BİR MEMLEKET,

gerçek CHP'li 04 Nisan 2019 / 21:10

Sayın İl Başkanı soldan geldiğinizi iddia etmiştiniz. 2015 İl Başkanlığı seçimine müteakip CHP’de Mürsel Alban öncülüğünde onlarca solcu CHP’liyi partiden attınız. Büyükşehirde CHP karşıtı yapılanmayı alkış tuttunuz. Büyükşehire işçi alımını Osman Başkanın oluşturduğu CHP karşıtı yapılanmaya ihale ettiniz. Büyükşehirde solcu ve CHP’lilere beş yıl sistematik baskı uygulanırken sesinizi çıkartmadınız. İl Genelinde hiçbir partiliye sahip çıkmadığınız gibi yardımcı da olmadınız. Büyükşehir Başkanının % 36 oy alması gelecek seçimde CHP’nin biteceği sinyalidir. İl Başkanı Belediye Başkanının emir kulu değildir. İl Başkanı Genel Başkanın İldeki temsilcisidir. Seçim hezimetinin baş sorumlusu İl ve İlçe yönetimleri ile Mürsel Alban ve Osman Başkandır. Partinin Muğla’da gelecek seçimlerde başarılı olmasını kalpten istiyorsanız başta Mürsel Alban olmak üzere istifa ediniz. Muğla halkı sizi istemediği seçim sonuçlarından bellidir. Muğla’lı CHP’lilerin yakasından düşün artık.