Zeki Müren ölümünün 18. yılında Bodrum’da anıldı

Bu haber 28 Eylül 2014 - 22:39 'de eklendi ve 524 kez görüntülendi.

zekimurennSanat Güneşi Zeki Müren’in anısına ölümünün 18’inci yılında düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Haber Merkezi

Sanat Güneşi Zeki Müren’in anısına ölümünün 18’inci yılı nedeniyle Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Zeki Müren Sanat Müzesi’nde mevlit okutuldu.
Eşyalarının tamamının sergilendiği ve müze olarak kullanılan evde okutulan mevlide, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü Yıldız Günay, Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu, TEV Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal, Zeki Müren’in dostları ve hayranları katıldı.

Mevlit öncesinde Zeki Müren’in evine gelen hayranları sanat güneşinin evinde bol bol fotoğraf çektirdi. Sanat güneşinin televizyonundan, yatak odasına tüm eşyalarının sergilendiği evine akın eden vatandaşlara mevlit şekeri ve Zeki Müren’in şarkılarının bulunduğu albüm hediye edildi. Zeki Müren’in ölüm yıl dönümü nedeniyle akşam saat 09.00’da tarihi antik tiyatroda anma konseri verileceği belirtildi. Zeki Müren’in şimdiye kadar 2 bin 251 öğrenciyi okuttuğunu belirten TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, “Her yıl da 200 yeni öğrenci burs almaya devam ediyor. Zeki Müren sanat güneşimiz rahmet ile anıyorum” dedi.
Öte yandan, Sanat Güneşi Zeki Müren’in bugüne kadar hiç yayınlanmamış fotoğrafları TEV tarafından hazırlanan slayt gösterisi ile basına servis edildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.