Zanlılar adliyeye sevk edildi

Bu haber 19 Nisan 2014 - 10:28 'de eklendi ve 706 kez görüntülendi.

zanlilaradliye65165165165Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organizasyon Şube Müdürlüğü tarafından 9 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonunda piyasaya piyasa değeri 500 bin lira olan 90 bin 203 paket kaçak sigara sürmek istedikleri iddia edilen ve gözaltına 12 zanlı ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Kadir Tamer

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organizasyon Şube Müdürlüğü tarafından Muğla’nın Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ilçeleri ile İstanbul, Rize, Adana, Kilis, Mersin, Karaman, Kayseri ve Nevşehir’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 12 zanlının ifadelerinin alınması tamamlandı. İfadeleri alınan zanlılar Köyceğiz’de hakim karşısına çıkarılmak üzere Köyceğiz Adliyesi’ne sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bir grubun Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’ne yüklü miktarda kaçak sigara sevkiyatı yapmak istedikleri iddia edilen Y.K., S.G., K.K., N.G., A.R.T., H.T., M.A.T., İ.H.N., H.C., H.Y., S.Ş. ve A.Y. isimli 12 zanlı ekipler tarafından yaklaşık 15 ay süren operasyon kapsamında yakalanarak göz altına alındı. İki aşamalı olarak gerçekleştirilen operasyonda ilk etapta 33 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyonun ikinci aşamasında ise suç örgütünün beyin takımı olduğu iddia edilen zanlılar Muğla’nın Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ilçeleri ile İstanbul, Rize, Adana, Kilis, Mersin, Karaman, Kayseri ve Nevşehir’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda yakalanarak gözaltına alındılar. Gözaltına alınan zanlıların ifadeleri Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’nde alındı. İfadelerinin alınmasının ardından zanlılar suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, kurulan örgüte üye olmak ve sigara kaçakçılığı suçlarından hakim karşısına çıkarılmak üzere Köyceğiz Adliyesi’ne sevk edildi.

Operasyon kapsamında yakalanan zanlılar ile birlikte piyasaya sürülmek istenilen yaklaşık 500 bin liralık kaçak sigara ele geçirilmişti. Zanlıların bugüne kadar kaçak sigara sevkiyatından 2 milyon 600 bin liralık haksız kazanç elde ettikleri iddia edilmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.