Zabıta vatandaşları uyardı

Bu haber 14 Aralık 2015 - 23:55 'de eklendi ve 466 kez görüntülendi.

Zabıta vatandaşları uyardıMilas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, duygu sömürüsü yaparak haksız kazanç elde eden dilencilere karşı mücadeleye devam ediyor.
Haber Merkezi
Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, duygu sömürüsü yaparak haksız kazanç elde eden dilencilere karşı mücadeleye devam ediyor.
Dilencilerin vatandaşların duygularını sömürdüğünü ve buna Milas’ta asla müsaade etmeyeceklerini belirten Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak, “Ellerinde sahte sağlık raporları, kucaklarındaki küçük çocuklar ile vatandaşlarımızdan para isteyen dilencileri şehrin pek çok yerinde görmek mümkün. Son zamanlarda değişik illerden gelen dilencileri görüyoruz. Vatandaşlarımızı bu insanların duygu sömürüsüne karşı uyarıyoruz.” dedi.
Dilencilere karşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Karatoprak,“Vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar ve ekiplerimizin tespiti üzerine yakaladığımız dilencilere yetkimiz çerçevesinde Kabahatler Kanunu’na göre ceza yazıyor ve şehrimizden uzaklaştırıyoruz. Ancak bir süre sonra tekrar geliyorlar. Dilencilere, ancak vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde çözüm bulabiliriz. Devletimiz ihtiyaç sahibi ailelere gereken yardımı yapıyor. Dilenciler bunu kendilerine meslek edinmişler. Vatandaşlarımızdan dilencilere karşı daha duyarlı ve bilinçli olmalarını istiyor ve bizi 153 numaralı Alo Zabıta hattından bilgilendirmelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.