Zabıta denetimlerinde ‘Üçüncü Göz’ devreye girdi

Bu haber 27 Şubat 2017 - 23:30 'de eklendi ve 354 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi zabıtasının genel denetimlerinde ‘kameralı kayıt’  uygulaması başlatıldı.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi yürütülen denetim çalışmalarında yeni bir dönem başlattı. Geçtiğimiz aylarda başlatılan çalışma ile zabıtaların denetimleri kamera ile kayıt altına alınıyor. Başlatılan uygulama ile araç içi ve personelin üzerinde bulunan yaka kamerası ile denetimler kayıt altına alınarak, meydana gelebilecek herhangi bir durumda yaşanan sorun ve şikayetlerin çözümlenmesi, şeffaf bir denetleme ortamı oluşturulması hedefleniyor. Zabıta memurları tarafından kameralarla yaptıkları denetimlerde ilgili kişiler, görüntülü ve sesli kayıt işleminin yapıldığı konusunda bilgilendiriliyor.

Uygulama ile yapılan denetimler ses, fotoğraf ve görüntü olarak kayıt altına alınıyor, kayıtlar aynı gün içerisinde incelendikten sonra olası bir durum karşısında tekrar incelenmesi için arşivleniyor.

Konu hakkında Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızla birebir iletişimde olan zabıta personelimizde yeni bir uygulama başlatıldı. Bu uygulamada personelimizin üzerinde bulunan kamera ile denetimler kayıt altına alınarak olası bir durum karşısında incelenmesi, denetimlerin daha şeffaf bir halde gerçekleşmesi hedefleniyor” ifadeleri yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.