Yüzde 25’lik zam oynattı « Hamle Gazetesi

Yüzde 25’lik zam oynattı

Bu haber 06 Şubat 2013 - 9:11 'de eklendi ve 1.242 kez görüntülendi.

yuzdeyirmibeslikzam12546Sendika ile Bodrum Belediyesi toplu sözleşmeye imza attı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, belediyede çalışan sendikalı personeline yüzde 25 zam yaptı.
Haber Merkezi
Türk-İş Sendikası’na bağlı Belediye-İş Sendikası Muğla Şubesi yetkilileri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile görüştü. Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Başkan Yardımcısı Şükrü Erol ile görüşen Mehmet Kocadon da işçilere sevindirici haberi verdi. Sendika yetkilileri ve işçiler davul zurna ile doyasıya eğlendi. 290 işçiyi kapsayan sözleşme gereği; çalışan işçilere her yıl zam yapılacağı ifade edildi.
Başkan Kocadon, Belediye-İş Sendikası ile imzaladıkları sözleşmeye değinerek en düşük maaş alan personel maaşının bin 950 TL, en yüksek maaş alan personelin maaşının 3 bin 380 TL olduğunu söyledi. Yaşanılabilir bir Bodrum için özveriyle çalıştıklarını anlatan Kocadon, şöyle konuştu: “Yaptığımız işte motivasyon çok önemli. İşçimiz rahat ettiği zaman bizimde içimiz rahattır. Bu şekilde Bodrum’a kaliteli hizmet verebiliriz. İlk göreve geldiğimde Bodrum Belediyesi için çiftlik gibi diyorlardı. Belediyemizi bugün hizmet eden bir hale getirdik. Bu sizlerin sayesinde oldu. Siz çalıştınız, bizler övündük, hepinizin emeğine sağlık. Birlik ve beraberliğimizin bozulmaması, çalışma hevesinizin azalmaması dileğiyle, maaşlarınız hayırlı olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.