Yürüyüşte kaybolan 3 kardeş bulundu

Bu haber 18 Haziran 2018 - 1:15 'de eklendi ve 709 kez görüntülendi.

Datça ilçesinde ormanlık alanda yürüyüşe çıkan 3 kardeş geceyi geçirdikleri ormanlık alanda geri dönemeyeceklerini anlayınca güvenlik güçlerinden yardım istedi. 3 kardeş jandarma ve sağlık ekiplerinin yaptığı uzun çalışmalar sonrası bulunarak kurtarıldı. 3 kardeş tedavileri yapılmak üzere önce sahil güvenlik botuna sonra ise ambulansa alınarak hastaneye sevk edildi.

Muhittin Direk
Datça ilçesinde ormanlık alanda yürüyüşe çıkan 3 kardeş geceyi geçirdikleri ormanlık alanda geri dönemeyeceklerini anlayınca güvenlik güçlerinden yardım istedi. 3 kardeş jandarma ve sağlık ekiplerinin yaptığı uzun çalışmalar sonrası bulunarak kurtarıldı. 3 kardeş ekiplerce yaklaşık 3 kilometre taşınarak tedavileri yapılmak üzere önce sahil güvenlik botuna sonra ise ambulansa alınarak hastaneye sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre; sabah saatlerinde yürüyüşü yapmak üzere Abidin Kurt (33) kardeşleri Muhammet Ali Kurt (23) ve Şamil Kurt (18), kardeşler dün öğleden sonra İskele Mahallesi’nden yola çıktı. Dağlık arazide ilerleyen gençler, Datça ilçe merkezine 30 kilometre mesafedeki Hurmalıbük Koyu yakınlarındaki zirvede geceyi geçirdi. Sabah tekrar yola devam eden Kurt kardeşler bir süre sonra yolu kaybettiklerini fark edince 112 Acil Servis, jandarma ve AKUT ekiplerinden yardım istedi.
Bölgeye giden jandarma ekipleri akşam saatlerinde Kurt kardeşlerin yerini tespit ederek AKUT ve 112 Acil Servis ekipleri ile kurtarma çalışması başlattı. Bölgeye araçların ulaşması mümkün olmadığı için kaybolan şahıslara yürüyerek ulaşan ekipler 18 yaşındaki Şamil Kurt ile 33 yaşındaki Abidin Kurt’u açlık ve susuzluk nedeniyle bitkin bir vaziyette gördüler.
Belli bir süre sedyeler aracılığı ile deniz kenarına kadar taşınan Abidin, Muhammet Ali ve Şamil Kurt kardeşler daha sonra deniz araçları ile Datça’ya buradan da ambulansla hastaneye kaldırıldılar.
Hastaneye kaldırılan yaralıların durumunun iyi olduğu belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.