“Yurttaşlar koruma altına alındı”

Bu haber 14 Temmuz 2013 - 18:46 'de eklendi ve 940 kez görüntülendi.

forum12316546541313Muğla’da Gezi Parkı direnişine desteğin sembolü haline gelen Sınırsızlık Meydanı’nda forum buluşmaları devam ediyor. Önceki gece gerçekleşen buluşmada, halkın Mısır’da Tahrir Meydanı’nda ve Suriye’de diktatöre karşı duruşu ile Türkiye’de Gezi Parkı’nda birlik olunduğu ortaya kondu.
Hasan Telli
Muğla’da Gezi Parkı direnişine desteğin sembolü haline gelen Sınırsızlık Meydanı’nda forum buluşmaları devam ediyor. Önceki gece gerçekleşen buluşmada, halkın Mısır’da Tahrir Meydanı’nda ve Suriye’de diktatöre karşı duruşu ile Türkiye’de Gezi Parkı’nda birlik olunduğu ortaya kondu.
Sınırsızlık Meydanı’nda “Ortadoğu ve bölgemizde son durumların değerlendirilmesi” konulu foruma konuşmacı olarak Cumhuriyet yazarlarından M. Kemal Erdemol ve Bodrum’dan Gazeteci Ahmet Karahan katıldı. CHP Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı aday adayı 18. Dönem Muğla Milletvekili Musa Gökbel’in de katıldığı forum gece geç saatlere kadar sürdü.
“Mısırda halk tahlil meydanında, Suriye’de diktatöre karşı, bizlerde Taksim Gezi Parkı ile onlarla birlik olduk.” diyen Karahan şöyle konuştu:
“Bizler toplum olarak birlikte olmayı unutalı çok olmuştu. Bizleri yıpratmak için içten içe ağır adımlarla ilerlediler. Apolitik yetiştiğini düşündükleri gençlerin aslında memleketine nasıl sahip çıktığını Taksim gezi olaylarıyla gördüler. Taksim gezi olayları aslında yurttaşların uyanışıdır. Mısır’da Tahrir Meydanı’nda, Suriye’de diktatöre karşı, Türkiye’de ise Taksim Gezi olaylarıyla Sosyalistler ülkelerini ve yurttaşlarını koruma altına aldı.”
Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından biri olarak tanıtılan M. Kemal Erdemol, Suriye’de karışıklığın başlamasının ardından o topraklara giden nadir gazetecilerden biri olduğunu söyledi. Suriye’den Türkiye’ye sığınanların Suriye’de yağmaladıkları zeytinyağı fabrikalarından getirdikleri zeytinyağlarını çok cüzi rakamlara sattıklarını ve o yağları Anadolu Gurubunun satın alarak TARİŞ’e ait depolarda topladığını öne sürdü. Bununla ilgili belge ve haberleri sol gazetesinde yayınladığını kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.