Yücelen’de yeniden hayat buldu

Bu haber 28 Ekim 2015 - 23:14 'de eklendi ve 997 kez görüntülendi.

Yücelen’de yeniden hayat buldu  (2)İleri derecede böbrek yetmezliği ve KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ) olan 75 yaşındaki Sabri Orhan, diyaliz sırasında kalbi durdu. Ambulans ile Muğla Özel Yücelen Hastanesi’ne getirilen Orhan burada yapılan müdahale ile duran kalbi çalıştırılarak yeniden hayata tutundu.
Kadir Tamer
İleri derecede böbrek yetmezliği ve KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ) tedavisi gören ve diyaliz esnasında kalbi duran 75 yaşındaki Sabri Orhan, Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde hayata döndü.
Diyaliz esnasında kalbi duran ve ambulans ile Muğla Özel Yücelen Hastanesine sevk edilen Orhan’a burada hızla müdahale edildi. Anestezi Yoğun Bakım Ünitesine kaldırılan Sabri Orhan, Anestezi Uzmanı Dr. Murat Karakuş, Uzm. Dr. Sabiha Ercan ve Yoğun Bakım ekibinin çabalarıyla duran kalbi yeniden çalıştırıldı.
Hasta hakkında bilgi veren Anestezi Uzmanı Dr. Sabiha Ercan, “Hastamız bize geldiğinde bilinci yoktu, hayati değerleri sıfırlamıştı. Yapılan müdahaleler sonucu Sabri beyi geri döndürmeyi başardık. Bir ay boyunca mekanik vantilatör ile yoğun bakım ünitemizde izledik, bugün kendisini uyandırdık ve birazdan Göğüs Hastalıkları Servisimiz Uzm.Dr. Necdet Gürvardar hocamıza teslim edeceğiz ” dedi.
Hayatın saniyelere bağlı olduğunu belirten Sabri Orhan ise “Yıllardan beri diyaliz alıyorum aynı zamanda ileri derecede KOAH hastasıyım. Diyaliz makinesine bağlı olduğum sırada fenalaştım, gerisini hiç hatırlamıyorum. Bugün sizlere ve sevdiklerime tekrardan merhaba dememe vesile olan Yücelen ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.