Yücelen Üniversite işbirliği

Bu haber 19 Ekim 2016 - 0:04 'de eklendi ve 820 kez görüntülendi.

yucelenMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden 15 kişilik bir grup uygulama projelerini 4 ay boyunca Muğla Yücelen Hastanesinde gerçekleştirecek.

İlkay Yıldız

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden 15 kişilik bir grup uygulama projelerini 4 ay boyunca Muğla Yücelen Hastanesinde gerçekleştirecek.  Bire bir işi takip etme, gözlem yoluyla iş deneyimi kazanmayı amaçlayan projenin önderliğini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı  Doç.Dr. Ömer Gider, Doç. Dr. Saffet Ocak ve diğer öğretim elemanları ile birlikte yürütülüyor. Proje ilk dönem ve ikinci dönem olarak iki grupta toplanıyor.  Proje Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümünde okuyan son sınıf öğrencilerinin klinik sahada da deneyim kazanmasını, iş uyum adaptasyonunun sağlanmasını amaçlıyor.

Uygulama hakkında bilgi veren Özel Yücelen Hastanesi Başhekimi Dr. V. Sumur Gazezoğlu, “ Sağlık, her saniye gelişme gösteren bir alan. Bu kapsamda, başarılı bir üniversiteyle işbirliği yapmak bölgemizde sağlık dünyası için önemli. Bundan mutluluk duyuyoruz, geleceğin sağlık profesyonellerinin yetişmesi için eğitimin her alanında iş birliğine destek veriyoruz ” diyerek sözlerini tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.