Yücelen ilk mezunlarını verdi « Hamle Gazetesi

Yücelen ilk mezunlarını verdi

Bu haber 17 Haziran 2016 - 0:22 'de eklendi ve 509 kez görüntülendi.

yücelen (3)Muğla Özel Yücelen Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreni ile ilk mezunlarını verdi. Duygusal anların yaşandığı törende, 28 hemşire ve 11 Acil Tıp Teknisyeni diploma heyecanı yaşadı.

Hafize Ataseven

Muğla Özel Yücelen Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreni ile ilk mezunlarını verdi. Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla Alay Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhur Çoban ve Muğla Yücelen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Yücel Gürsoy ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci velilerinin katıldığı törende zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Özel Yücelen Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Özden Çavdır, okulunun ilk mezunlarını vermenin haklı gururu ve hüznünü yaşadığını dile getirdi.

Muğla Yücelen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Yücel Gürsoy ise, “Turizm ve sağlık sektörünün ardından eğitim sektörüne iyi ki girmişiz. Biraz geç kalmışız ona üzülüyorum. Çünkü bugün burada yavru kuşlarımız, öğrencilerimiz yumurtalarından çıkıp büyüdüler ve artık yuvadan uçacaklar. Hiç böyle bir heyecan yaşamamıştım. Hem üzüntülü hem de çok gururluyum. Sevgili yavrularımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Muğla Valisi Amir Çiçek de bir konuşma yaparak şunları söyledi:

“Bugün burada 28 hemşire ve 11 Acil Tıp Teknisyeni gencimizi diploma heyecanı yaşadı. Onlarla birlikte aileleri ve öğretmenleri de heyecanlı, gururlu ve mutlu. Ben öncelikle sevgili öğrencilerimizi daha sonra onları yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerini ve özellikle de eğitim sektörüne destek vererek bu okulu kuran Yücelen Ailesini tebrik ediyorum. Gençlerimizden bir ricam var. Sadece mesleklerini yerine getirmekle kalmasınlar, iletişime geçtikleri her bir hastadan hayır duası alsınlar. Mesleklerini böyle vicdani duyarlılıkla gerçekleştirsinler. Hepsine mesleklerinde ve yaşamlarında başarılar diliyorum.”

Konuşmaların ardından bayrak ve flama teslim töreni yapılarak öğrencilere diplomaları verildi. Okul birincisi olan Hemşirelik Bölümü 12- A sınıfından Gizem Demir isimli öğrenci okul kütüğüne ismini yazdı. Tören tüm mezunların meslek yemini etmesi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.