YSK, Muğla’daki itirazları değerlendirdi

Bu haber 11 Nisan 2014 - 19:48 'de eklendi ve 781 kez görüntülendi.

ysk65166151165Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Ak Parti’nin Dalaman seçimlerine yönelik itirazını kabul ederken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Köyceğiz seçimlerine yönelik itirazını ise ret etti.

Haber Merkezi

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Muğla’nın Dalaman ve Köyceğiz ilçelerindeki sonuçlara yapılan itirazlarla ilgili olarak itirazları değerlendirmesini tamamlandı.

Seçimlerin ardından Köyceğiz ve Dalaman ilçelerinde kaybeden partilerin itirazları gündeme gelmiş, Köyceğiz’deki seçimlerin sonuçlarının açıklanması 1 hafta sürmüştü.

Dalaman’da CHP’li Muhammet Şaşmaz seçimi kazanırken seçim sonuçlarına ilişkin Ak Parti tarafından yapılan itiraz YSK’ya taşındı. İtirazı değerlendiren YSK’nın Ak parti’nin itirazını kabul ettiği öğrenildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Ak Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, Dalaman’da seçim ehliyeti olmayan 10 kişinin oy kullandığının tespit edildiğini belirterek, “YSK bu konuda nasıl bir yol çizileceğini önümüzdeki günlerde karar verecek. Oyların yeniden sayılması gündemde, Haziran ayında yeniden seçimde yapılabilir” dedi.

Köyceğiz itirazı ret edildi

Bu arada Köyceğiz’de de Ak Partili aday Kamil Ceylan seçimi kazanmasının ardından CHP tarafından YSK’ya itirazda bulunulmuştu. YSK’nın bu itirazı ret ettiği öğrenildi. Konu hakkında bilgi veren Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, “CHP’nin seçimlere yönelik itirazı YSK tarafından ret edildi. Hayırlı olsun” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.