Yörük Türkmen Bey’i Muğla’da seçilecek

Bu haber 05 Mart 2015 - 0:23 'de eklendi ve 709 kez görüntülendi.

yorukturkmenlerYörük Türkmenler Beylerini Muğla’da seçecek. Şubat ayında Bursa’da yapılan ‘Yeniden Diriliş Çalıştayı’nda alınan Türkiye Yörük Türkmen Birliği kurma kararı 7 Mart’ta Muğla’da gerçekleşecek.

İlkay Yıldız

Türkiye’de faaliyet gösteren Yörük Türkmen Dernekleri, Federasyonları ve Konfederasyonları 7 Mart tarihinde Muğla’da Türkiye Yörük Türkmen Birliği Çalıştayı yapacak.

7 Mart tarihinde gerçekleşecek çalıştay ile ilgili olarak açıklama yapan Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, ‘Muğla Kuruluş Çalıştayı’na 81 ilden Türkmen Beylerinin katılacağını ve Muğla genelindeki Yörük Türkmen Derneleri ile beraber ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Akcan gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ülke bütünlüğünü tesis dil birliğinin devamı, ideal birlikteliğin sağlanması Dünya Türklüğü ile kucaklaşarak dünya emperyalizminin mezalimi altındaki Doğu Türkistan, Ortadoğu, Balkan ve Kafkas Türkleri olmak üzere dünya Türklüğüne sahip çıkarak Türk kimliği ve kültürünün yaşatılmasıdır. Bu nedenle Bursa’nın Orhaneli ilçesinde gerçekleştirdiğimiz diriliş çalıştayını tamamlayarak tüzel kişilik kazanmasının nihai çalışmasını 7-8 Mart’ta Muğla’da yapacağız.   Katılımcılar Muğla’ya yakışır bir şeklide ağırlamak istiyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden konaklama yemek ve ulaşım desteğini alarak Menteşe Belediyemizin ev sahipliğinde çalıştayı gerçekleştireceğiz” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.