Yörük Şenliğine ormancı desteği

Bu haber 05 Ağustos 2014 - 0:45 'de eklendi ve 686 kez görüntülendi.

yoruksenligline​Seydikemer, Boğalar Köyünde bu yıl 18. si düzenlenen Beşkaza Yaylaları Geleneksel Yörük Kültür Şenliğine Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Stant açarak destek verdi.

Haber Merkezi

​Seydikemer, Boğalar Köyünde bu yıl 18. si düzenlenen Beşkaza Yaylaları Geleneksel Yörük Kültür Şenliğine Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Stant açarak destek verdi.

Muğla Milletvekilleri Ali Boğa, Yüksel Özden, Mehmet Erdoğan, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in eşlik ettiği Şenlikte  Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara, Bölge Müdür Yardımcısı Naci Polat, Odun Dışı Ürünler Şube Müdürü Yüksel Yanmadık, Seydikemer İşletme Müdürü Eşref Şen,  Fethiye İşletme Müdürü Mustafa Pervanlar ve kurum müdürleri katıldı.

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kurulan stantta ormancılık çalışmalarını ve orman yangınlarına  karşı uyarıcı broşür, dergi dağıtımı yapıldı. Bölgede yetişen endemik bitkiler, Orman Yangınları ve doğal güzelliklerden oluşan fotoğraf sergisi de şenliğe gelenler tarafından büyük ilgi gördü. Orman  Bölge Müdürlüğü standına gelen konuklara da kar şerbeti ikram edildi. Muğla Valisi Mustafa  Hakan Güvençer ile birlikte stantları gezen Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara,  Gelin alma ve Yörük göçü  etkinliklerine katıldı.

Birçok yerel sanatçının  katıldığı Yörük Kültür Şenliğine İlgi büyüktü. Muğla ve çevre illerden gelen vatandaşlar eğlenceli saatler geçirirken Yörük kültürünün sergilendiği etkinlikler katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara, Yörük kültürünün yaşatıldığı şenliklere destek vermekten mutlu olduklarını belirterek, “Geçmişte yaşadığımız  kültürümüzü unutmayarak gelecek nesillere aktarmamız gerekiyor. Bizde böylesine güzel bir şenlikte yer almaktan mutluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Orman Bölge Müdürlüğü standında yer alan Yörük çadırına gelen Muğla Milletvekilleri Ali Boğa, Yüksel Özden, Mehmet Erdoğan, Vali Mustafa Hakan Güvençer ve diğer konuklar biryandan kar şerbeti içerken biryandan da uzun süre  sohbet ettiler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.