‘Yörük Beyi’ Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

Bu haber 17 Mart 2015 - 0:52 'de eklendi ve 1.261 kez görüntülendi.

yorukbeyiToroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Fethiye Yörük Türkmen ve Kültür Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Muğla milletvekili aday adaylığını açıkladı. Kıvrak: “Bizim iki önderimiz vardır. Birincisi insanlar köle gibi yaşarken, kadınlar zulme uğrarken Allah’ın bize gönderdiği Muhammed Mustafa. İkincisi de Türklüğün kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa. İki Mustafa’dan da vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Hafize Ataseven

Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Fethiye Yörük Türkmen ve Kültür Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak Milliyetçi Hareket Partisi’nden Muğla milletvekili aday adaylığını açıkladı. Açıklama toplantısına MHP İl Başkan Yardımcısı Selim Balcıoğlu, Menteşe İlçe Başkanı Hüseyin Nizamoğlu ve çok sayıda partililer ile yönetim kurulu üyesi de katıldı.

Selim Balcıoğlu kısa bir konuşma yaparak, “Bu davaya emek veren, gönül veren tüm arkadaşlarımızla hep birlikte bu kutsal yürüyüşte hareket edeceğiz. Ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak Muğla’da 3- 4 milletvekili çıkaracağımızın işareti olarak aday adaylarımızın açıklamalarında yine hep birlikte oluyoruz. İnşallah tüm dava arkadaşlarımız başvurularını yaptıktan sonra bir şölen havasında açıklama yapacağız. Bu kutsal yürüyüşte iktidara olacağımıza emin olabilirsiniz” dedi.

Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Fethiye Yörük Türkmen ve Kültür Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak Milliyetçi Hareket Partisi’nden Muğla milletvekili aday adayı Ramazan Kıvrak konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“Allah’a şükrediyorum ki atalarımızın yurt edindiği topraklarda göreve talip oldum. Genel başkan yardımcılığım ve dernek başkanlığım aracılığıyla yaklaşık 30 yıldır yapmakta olduğum Yörük Obaları programları ile ülkemizi karış karış gezerek etkinliklerde bulundum. Muğla’da yaklaşık 400’e yakın köy ve kapatılan 35 belde belediyelerinin hepsini tek tek gezdim. Bugüne yaptığım her şey sevgi alıp sevgi vermek oldu. İnsanlarımızın dertlerini, sıkıntılarını, sevinçlerini paylaşmak ve televizyonda göstermek, kitaplarda yazmak, şenliklerde anlatmak oldu. Bundan 2200 yıl önce Türk ordusu kuran Metehan ’Toprak bir milletin köküdür’ demiştir. Bizim atalarımızın eti kemiği kanı toprak olmuştur. Öyle ise toprak atamızdır, kıymetlidir. Vatanımızın, toprağımızın kıymetini bileceğiz. Toprağını işleyip, şehri doyuran köylünün de kıymetini bileceğiz.”

Kıvrak konuşmasına şöyle devam etti:” Bizim iki önderimiz vardır. Birincisi insanlar köle gibi yaşarken, kadınlar zulme uğrarken Allah’ın bize gönderdiği Muhammed Mustafa. İkincisi de Türklüğün kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa. İki Mustafa’dan da vazgeçmeyeceğiz. Aynı zamanda bizler bağımsızlığın ve geleceğin devamı için denizdeki balığı, havadaki kuşu, dağdaki ormanı ve koyunu, keçiyi, ovadaki sebze, meyveyi yaşatmaya çalışacağım. Yani yaşatarak çalışacağım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.