Yol-İş Sendikası’ndan kadro açıklaması

Bu haber 29 Ocak 2014 - 20:00 'de eklendi ve 1.636 kez görüntülendi.

yolis651656165Türkiye Yol İş sendikası üyeleri Muğla Karayolları 26. Şube şefliği önünde basın açıklaması yaptılar.
Berna Uçar
Türkiye Yol İş Sendikası üyeleri Muğla Karayolları 26. Şube şefliği önünde basın açıklaması düzenlediler. Açıklamaya İzmir Yol-iş 1 Nolu Şube Başkanı Süleyman Okutan, Yatağan Maden iş sendika yönetim kurulu üyesi Hasan Çamur, TES Sendikası İş yeri temsilcisi Ülfet Öten ile sendika üyeleri katıldı.
Karayolları Genel Müdürlüğünde görevli bulunan taşeron işçilerin, kadroya alınmamasına tepki gösteren sendika üyeleri adına basın açıklamasını İzmir Yol-İş Başkanı Süleyman Okutur yaptı. Okutur, “Bugün ülkemizde 1 milyonun üzerinde çalışan taşeron işçi vardır. Amaç sendikamıza üye olarak, kurumda imzalanan toplu iş sözleşmesinden yararlanmaktı. Böylece üç kuruş daha fazla götürmek, sofralarına bir dilim daha ekmek koymak fırsatı bulacaktılar. Yaz aylarında süren görüşmeler neticesinde, Maliye Baklanlığı işçilerin geçişme dönük alacaklarından vazgeçmeleri ve bunun karşılığında devlete mali yük getirmeyecek bir ücret üzerinden kadroya geçirilmelerini uygun bulmuştur. Yargı kararı ile Karayolları Genel Müdürlüğü işçisi olduklarını karar verilen işçilerin devletten olan alacakları bugün için 2 milyar lira olup her geçen gün katlanarak artmaktadır. İşçiler kadroya atanmaları karşılığında bu alacaktan mahkemede sulh yoluyla vazgeçmeye hazırdır. Bulunan çözüme göre sadece alacağından vazgeçen işçiler kadroya atanabilecektir. Türkiye Yol-İş Sendikası’nın anılan işçilerin Karayolları Genel Müdürlüğü’nde kadrolu olarak istihdam edilmeleri için bugüne kadar sosyal diyaloga açık olarak iyi niyetle yürüttüğü çalışmalarını sürdüreceği kuşkusuzdur” dedi.
Açıklamasından sonra Türkiye Yol-İş sendikası tarafından açılan davalar ve davalar sonucu kazanılan dava kararları protesto edilip yakıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.