Yoga Turnuvasına Muğla’dan iki antrenör katılıyor

Bu haber 27 Mayıs 2017 - 1:16 'de eklendi ve 1.026 kez görüntülendi.

Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF), Yoga’nın bir spor dalı olarak topluma tanıtılması ve aktarılması yönünde gösterdiği çabalarını aralıksız sürdürüyor. Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf’ın ‘Yoga evrensel bir spordur. Tüm sporların temelidir Yoga’  ifadeleriyle ülkemizde de Yoga turnuva ve şampiyonaları düzenlenmeye başlandı. 27 Mayıs tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Yoga Koreografi Turnavası’na Muğla’dan iki antrenör katılıyor.

Kadir Tamer

Bugün İstanbul’da gerçekleşecek 2. Uluslararası Yoga Koreografi Turnavası ile Yoganın bir sporcu disiplini dahilinde uygulanması, özverili çalışma ve paylaşımı ile ortaya çıkan görsel bir ziyafet sunulacak. Uluslararası Yoga Federasyonu’nun (UYF) katkılarıyla düzenlenecek Turnuva, Yogayı her yaşın sporu olarak tanıtmak, sevdirmek, yaymak, faydalandırmak amaçlarını taşıyor. Bugün İstanbul’da gerçekleşecek olan turnuvaya Marmaris’ten Uluslararası Yoga Federasyonu Antrenörlerinden Tuğçe Kalkuz İnce ve Bodrum’dan Neşe Malkoç da katılıyor.

İstanbul’da gerçekleşecek turnuva hakkında bilgi veren UYF Başkanı Akif Manaf, “Yoga yarışması ülkemiz için her ne kadar yeni bir olay olsa da Yoga alanında uluslararası düzeyde pek çok yarışma hali hazırda mevcut, ulusal ve uluslararası düzeylerde şampiyonluklar düzenlenmektedir. Yarışmalar sporu ve sporcuları disiplin ve düzenli uygulama konusunda motive eden ve güçlendiren etkinliklerdir. Kim ne derse desin Yoga spordur ve bu gerçeği kimse değiştiremez. Binlerce yıldır Yoga pek çok bencil amaç için kullanıldı, suistimal edildi ama artık UYF desteği ile yapılan etkinliklerle de Yoga kendi gerçek değerine tekrar kavuşacaktır. UYF’nin varlık nedeni, amacı ve tüm faaliyetleri insan sağlığı ve gelişimi için en kadim yöntem olan Yogaya herkesin hayatında bir yer vermesini sağlamak ve böylece sağlıklı ve mutlu bir topluma kavuşmaktır. Aynı zamanda Yoga, insanı kendinden geçiren ve kendine getiren evrensel bir danstır. Sporcu Yoga duruşlarındaki maharetini gösterirken Yogayı dans etmektedir. İşte UYF’nin düzenlediği yarışmalar da bundan ibarettir” dedi.

Turnuvayı düzenleyen Yoga severler, sporun belirli disiplin dahilinde yapıldığında başarıya ulaştırdığını, Yoganın da belirli disiplinle yapıldığında beden, zihin, ruh bütünlüğü sağladığını, doğal disiplini ortaya çıkardığını belirtmekteler. Bu doğal disiplini yaşamın her aşamasında uygulamak, sağlık, başarı, mutluluk ve doyuma huzur içinde ulaşmak mümkün.

  1. Uluslararası Yoga Koreografi Turnuvası’na Yogayı seven herkes davetli. Yarışmacı veya izleyici olarak katılabilir, beden-zihin-ruh bütünlüğüne ulaştıran evrensel bir ziyafete dahil olabilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
Tülin Arıcan 28 Mayıs 2017 / 00:12

Güzel şehrimiz MUĞLA dan iki antrenörün böylesi büyük bir organizasyona katılması gurur verici. Ayrıca böylesi haberlere yer verdiği içim hamle gazetesi yetkililerini de ayrıca kutluyorum.

Bekir Özkut 28 Mayıs 2017 / 20:48

Çok güzel bir haber paylaşımı. Kentimiz açısından gurur duydum. Keşke herkes böyle spor yapsa.. Ne kavga kalır ne şiddet.

yildiz Deniz 29 Mayıs 2017 / 23:12

Tebrikler basarilar ve SEVGILER