YİNE ZİYA ERCAN VE ‘SSS’

Bu haber 07 Kasım 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.460 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Bugünkü köşe yazımda Ziya Ercan’la ilgili bir yıl önce yazmış olduğum yazıdan tekrar kısa bir alıntı yaparak yine bir şeyler yazmaya çalışacağım…
Yazımın başlığı birçok okur tarafından bir anlam ifade etmeyebilir. İsterseniz bu üç SSS’in anlamını ve neyi ifade ettiğini aktarayım sonra neden Ziya Ercan ‘SSS’ ifadesini kullandığımı detayları ile açıklayayım diye bir yazım olmuştu, neydi bu yazı. Spor, Siyaset, Sosyal yaşam kelimelerin ilk harfleri olan (SSS) tanıtımını Muğla’da uyan ender insanlardan birisi Ziya Ercan. Muğla’nın sosyal, siyaset ve spor hayatına önemli katkı sağlayan isimler vardır. Bu üç kavaramı da bir arada yürüten çok nadir insanlar vardır. Bu insanlar Muğla’nın gelişimine ve hareketliliğine ivme kazandırdığı gibi, ekonomik olarak da katkı sağlıyor diye sayın Ercan’a onure etmiştim. Ziya Ercan yıllarca Köy Hizmetleri’nde görev yaptı. Köy Hizmetleri bünyesinde memur olarak görev yaparken spor ve sosyal hayatla iç içe oldu.
Emekli olduktan sonra da siyasete atıldı. Bir dönem Belediye Başkan aday adaylığının ardından şu anda AK Parti Belediye Meclis üyeliği devam ediyor. AK Parti içinde aktif bir görev üstlenen isimlerden birisi. Ziya Ercan Bayır spor, Düğerekspor, Muğla Köy Hizmetleri spor ve Muğlaspor’da uzun yıllar futbol oynadı. Futbol yaşantısının ardından Muğlaspor’da da yıllarca yöneticilik yaptı. Muğla’daki birçok sosyal amaçlı dernekte görev aldı ve halen de bu görevlerini sürdürüyor. Emekli olmasının ardından belki de Muğla’nın ilk emlakçı ofisini açarak bu sektörün gelişimine büyük katkılar sağladı. 2004 yılında da Muğla Emlakçılar Derneğini kurduktan sonra bu sektörün yasal bir zemine oturtulması için 2005 yılında Türkiye Emlak Müşavirleri Derneğini kurdu.
Daha sonra da Türkiye Emlak Müşavirleri Derneği Genel Başkan Yardımcılığı gibi bir üst düzey görev üstlenerek bu sektörün Muğla’daki sesi olduğunu hatırlatmıştım. Ziya Ercan, sosyal hayatında birçok dernek ve Sivil Toplum Kuruluşu’nun da üyesi ve temsilcisi durumunda. Muğla’da bir ilki daha gerçekleştirerek Muğla Dernekler Platformunu kurup,153 derneğin koordinatörlüğünü de başarılı bir şekilde yürütüyor. Muğla’da böylesine aktif ve başarılı simaların çıkması Muğla adına bir kazançtır. Hani derler ya bir koltukta üç karpuz taşınır mı diye. Demek ki istedikten sonra taşınabiliyormuş.
Evet, böyle bir yazımı bir yıl öncesi de köşemde dile getirerek dost canlısı bugünün Muğla Ak Parti Menteşe Belediye Başkan Aday Adayı olan Ziya Ercan içinde bir şeyler yazmıştım. Sayın Ercan için yazımın başında da söylediğim gibi yıllardan buyana siyasetin içinde bulunmuş Ak Parti yönetiminde olsun parti üyeleri ile olsun vatandaşlarla olsun dostane bir görüş içinde olmuş.
Bugünde Muğlalı Ak Partililerin isteği doğrultusunda Menteşe Belediye Başkan aday adaylığını açıklamış olmuş. İl genelinde ilginin en büyüğünü gören başkanlık yarışında bir hayli hırslı görünen seçim çalışmalarına hız veren Zira Ercan eğer belediye başkanı olursa Muğla’ya güzel hizmetler getireceğini, güzel projelerinin olduğunu öğrendik. Muğla’da dürüst kişiliği ile bilen Menteşe Belediyesi aday adayı sayın Ercan’ın gözü kulağı önümüzdeki günlerde partililer tarafında yapılacak olan temayül yoklamasındaymış. Görüşünü aldığımız Ziya Ercan, “Herkesin bildiği gibi yıllardan buyana Ak Parti saflarında bulunmaktayım. Muğlalı seçmenim benim belediye başkan aday adayı olmamı istedi. Bende birikimim ve deneyimim ile Muğla’ya hizmet vereceğim için aday oldum. Muğla için güzel projelerimin de olduğunu belirtir, taktir seçmenin ve parti büyüklerimindir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.