Yılın önder çiftçisi seçildi

Bu haber 12 Mayıs 2015 - 20:56 'de eklendi ve 605 kez görüntülendi.

yilinonder651156156

Dalaman 1. Tarım Festivali kapsamında zeytin yetiştiriciliğinde eşiyle birlikte arazilerinin tamamına yakınını zeytin bahçesine çeviren İsmet Ermiş, 2015 yılının örnek çiftçisi seçildi.

Haber Merkezi

Dalaman 1. Tarım Festivali kapsamında zeytin yetiştiriciliğinde eşiyle birlikte arazilerinin tamamına yakınını zeytin bahçesine çeviren İsmet Ermiş, 2015 yılının örnek çiftçisi seçildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ergün Akdeniz’in yaptığı yazılı açıklamada; “Dalaman 1. Tarım Festivali kapsamında ilçemizde İsmet Ermiş yılın Önder Çiftçisi seçildi. Üretici adaylar arasından seçilen İsmet Ermiş 2015 yılının önder çiftçisi olmayı hak etti. Ermiş, ilçemiz Gürleyk Mahallesi’nde ikamet etmekte ve çiftçilikle uğraşmaktadır. 1947 doğumlu olup, 5 çocuk babasıdır. Krom madeninden 35 yaşında emekli oldu. 1989-1999 yılları arasında 10 yıl Köy Muhtarlığı yaptı. Aynı köyde çalıştığı için tarımla da uğraşmıştır. Özellikle emekli olduktan sonra Zeytin yetiştiriciliğine merak salmış, eşiyle birlikte arazilerinin tamamına yakınını zeytin bahçesine çevirmiştir. Ayrıca yarı bodur armut yetiştiriciliği de yapmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü teknik elamanları ve gerekse Ziraat Odası ve diğer tarımsal kuruluşlarla olan diyalogu, temiz çevre, güvenilir gıda, sağlıklı toplum anlayışı ile üretim yapması, ayrıca çevresindeki üreticilere yapmış olduğu katkılardan dolayı yılın çiftçisi seçilmeyi hak etmiştir. Üreticimiz ilçemizin en uzak mahallesinde bulunmasına rağmen, zeytin yetiştiriciliğinde ve bu yıl zeytin boylama makinesi almak suretiyle çevresinde örnek olmuştur. Başarılarının devamını diler, ailesiyle birlikte sağlıklı, huzurlu günler geçirmesini temenni ederim” dedi.
Yılın Çiftçisi ve Önder çiftçiye plaketini Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, tarafından verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.