Yılın EN’leri ödüllerini aldı « Hamle Gazetesi

Yılın EN’leri ödüllerini aldı

Bu haber 16 Haziran 2013 - 23:44 'de eklendi ve 1.675 kez görüntülendi.

yilinenleri12316546Hamle’nin Yılın EN’leri töreninin 8’ncisine adeta ev sahipliği yapan Vali Mustafa Hakan Güvençer, yılın en iyilerini kutlarken “Enleri seçebilmek fark edebilmek önemli olduğu kadar en olmak ta önemlidir. Ama bu en olmak insana gurur verdiği kadar da sorumluluk yükler. Dilerim bu yılın enleri olarak seçilen bu arkadaşlarımızın ardındaki halk takdir ve rızası hakkın takdir ve rızasına dönüşsün.” dedi.
Haber Merkezi
Hamle’nin 37’nci yaş günü ve geleneksel Yılın EN’leri ödül töreninin 8’ncisi Akyaka Hamle Hotel’de gerçekleşti. 11 dalda 33 kişi ve kurumun ödüllerini aldığı törene Vali Güvençer’in kutlama konuşmasının yanında “hoş bulduk” konuşması damga vurdu.
Vali Güvençer, törenin son ödülünü Hamle’nin onur konuğu Star TV Sabah Kuşağı Haber Spikeri Seda Akgül’e verirken, Bingöllülerden büyük bir acıyla ve acıya merhem olacak bir teselli arayışı ile ayrılıp Muğla’ya geldiğini belirtirken, “Bir hoşluk arayışıyla Muğla’ya geldim. Çok güzel bir coğrafyada çok güzel insanlarla karşılaştım. Muğla’ya geldiğimden bugüne geçen 11 gün içerisinde değişik vesileler çok hoş ortamlarda bulundum dolayısıyla hoş buldum dilerim bu hoşluk artarak devam edecek.” dedi.
ALANLAR KADAR VERENLER DE “İYİ”
Vali Güvençer, fonda “Muğla’nın parlayan yıldızı” yazılı Hamle logosuna işaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Muğla’nın Parlayan Yıldızı iddialı bir sözcük, ama kanaatimce gökyüzünde olmayan, tek başına olan yıldız hilalin kucağındaki yıldızdır. Yıldız ve yıldızlar ancak kendilerini görebilen, fark edebilen onları görünce mutluluk duyabilen insanlar varsa güzeldir. Anlaşılan Hamle Gazetesi 8 yıldır sürdürdüğü bu gelenekle yanına yeni yıldızlar alıp bir Samanyolu galaksisi oluşturuyor. Ben bu duygularla ödül alan arkadaşlarımızı kutlarken Hamle Gazetemizi de bu geleneğin yürütücüsü olarak kutluyorum. Birde şunu ifade etmek istiyorum, aydınlık karanlığa, iyi güzele muhtaçtır, ama karanlık olmadan da aydınlık, kötü olmadan da iyi olabilir. Bu bir felsefi tartışma gerektirse de ancak en iyi olmak mutlak surette iyilerin içinde olmayı gerektirir. Belki en iyiler bugün anonsla sahneye davet edildiler plaketlerini aldırlar, alkışlarını aldılar ama iyiler en azından iyilerin seçkin temsilcileri kürsünün sahnenin tam karşısındaydı. Ödül alan arkadaşlarımız kadar onlara ödül veren, onların ödül almasını sağlayan iyileri de ben saygıyla selamlıyorum.”
YÜKSEK KATILIM
2012 yılı Yılın EN’leri törenine her zamanki gibi yüksek bir katılım oldu.Vali Mustafa Hakan Güvençer ile Milletvekilleri Ali Boğa, Prof. Dr. Yüksel Özden, Prof. Dr. Nurettin Demir, 18. Dönem Milletvekilleri Şükrü Zeybek, Musa Gökbel, Dr. Ali Arslan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan, İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, Alay Komutanı Kıdemli Albay Fevzi Kurşun, yerel yöneticiler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş dünyasının ve turizm sektörünün temsilcileri, kurum ve kuruluşların yöneticileri, seçkin davetli topluluğu katıldı.
HABERDE OBJEKTİF, YORUMDA ÖZGÜR
Sunuculuğunu Hamle Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hasan Telli’nin yaptığı törenin açılış konuşmasını yapan Hamle Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hafize Nizamoğlu Acar 37 yıllık başarının ardında objektif haberciliğin yattığını belirtirken, “Yılın en iyileri bu sene de okurlarımız tarafından belirlendi. 75 bine yakın oy kullanıldı. 11 alanda 33 kişi ve kurum yarıştılar. Muğla’ya değer katan bu kişi ve kurumlarla beraber olduğumuz için ne kadar mutlu olduğumuzu dile getirmek istiyorum.” diyerek şöyle devam etti:
“Gazetemiz haberde objektif ama Muğla’ya taraf, yorumda özgür ama seviyeli çizgisiyle yıllara meydan okumaya devam edecek. Biz gücümüzü daima okurlarımızdan aldık, alıyoruz. Huzurlarınızda 37 yıldır destek aldığımız değerli okurlarımıza teşekkür ediyorum. Kaçıncı olurlarsa olsunlar bugün burada ödüllerini alacak olan tüm kişi ve kurumların hepsi 2012 yılının en iyileridir. 2012 yılının en iyilerini tekrar tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum.”
“ÖDÜLLENDİRMEDE, İLTİFATTA KETUMUZ”
Hamle A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu’da yaptığı konuşmada “Ödül alacak arkadaşlarımızın kimler ve sıralamalarının neler olduğu konusunda hiç müdahalemiz yok, tamamen okuyucu tercihi. Her yıl okuyucu tercihini incelediğimizde de ben ayrı bir mutluluk yaşıyorum.” diyerek şunları söyledi:
“Gerçekten ilimizin mozaiğini, ilimizin alanını tam, doğru şekilde temsil eden isimler ve sıralamalar çıkıyor. Bizler ödüllendirmede iltifatlı konuşmada biraz ketum bir toplumuz. Onun için Hamle’nin başlattığı bu yol gelişsin, genişlesin diyorum. Birbirimizle güzel şeyler konuşalım, birbirimizin başarılarıyla gurur duyalım. Bu tip törenler yaygınlaşsın ve çoğalsın diyorum.”
DÜNDEN BU GÜNE HAMLE
Konuşmasında Hamle Gazetesi’nin 1977 yılında kuruluşundan itibaren neleri gerçekleştirdiğine de değinen Hayati Nizamoğlu, Hamle işe başladığında en ileri teknolojiyle, o günün en yüksek teknolojisi olan Entertiple başladı. Sonra ilin ilk ofset gazetesi oldu. Bugün ilin ilk günlük renkli ofset gazetesidir ve biz gazetemizi kesinlikle kendi düşüncelerimizi empoze etmek için kullanmıyoruz. Gazetemizi okuyorsunuz farklı bakış açılarını, farklı görüşleri görüyorsunuz.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizim amacımız farklı tezleri okuyucumuza vermek ve okuyucumuzun sentezini kendisinin geliştirmesini istemektir. Bu yolda da çok önemli bir mesafe aldık. Değerli dostlar, Hamle bir Muğla klasiğidir ve hepiniz lütfen kendi kendinize sorun Hamlesiz bir Muğla’da balans ayarı nasıl olurdu? Hamle Muğla ilinin balans ayarıdır ve Allah ömür verdiği sürece bu gazetenin gelişmesi, yaygınlaşması için çalışmaya devam edeceğiz. Ben kuruluşumuzdan bugüne kadar aramızdan ayrılmış değerli büyüklerimiz, dostlarımız, kardeşim için Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olanlara her zaman minnettar olduğumuzu ifade ediyorum. 1977’de ki çıkış amacımız, çıkış ruhumuz neyse bugün aynısını yaşatmaktan gurur duyuyorum. Nice yıllarda sizlerle beraber, birlikte bu yarışmaları sürdürmeyi, daha güzel günlerde bir araya gelmeyi diliyorum.
Bugün aramızda göreve çok yeni başlayan değerli valimiz bulunuyor. Bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz, ben sayın valimizin yüzünde kalbinin güzelliğini gördüm. İnşallah Muğlamız için güzel hizmetler yapacaktır. İzin verirseniz kendisini alkışlayarak bir hoş geldin diyelim.”
Katılımcılar alkışlarla Nizamoğlu’na yanıt verip, Vali Güvençer’e “Hoş geldiniz” derken ödüllerin dağıtımına geçildi. Ödüllerin dağılımı şöyle oldu:
YILIN EN’LERİ
Yılın Kamu Kuruluşu dalında; “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İşve Çalışma İl Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü”, Yılın Siyasetçisi dalında; “İbrahim Şimşek (CHP İl Genel Meclis Üyesi), Coşkun Tutal (MHP İl Genel Meclis Üyesi), Osman Otgöz (AK Parti İl Genel Meclis Üyesi)”, Yılın Belediye Başkanı dalında; “Nadi Şenkal (Ula Belediye Başkanı), İdris İspirli (Beldibi Belediye Başkanı), Hasan Karaçelik (Ortaca Belediye Başkanı)”, Yılın İşadamı dalında; “Mustafa Ercan (Ermaş Mermercilik AŞ), Fatih Çerçi (Çerçiler İnşaat Ltd. Şti.), Erdinç Gürsoy (Gürsoy Turizm Ltd. Şti.)”, Yılın Turizmcisi dalında; “Doğan Tugay (Marmaris Liman İşletmeleri AŞ), Netsel Marina AŞ, Hamdi Güvenç (Dalaman ATM)”, Yılın Sosyal Kuruluşu dalında; “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Muğla Yörük Obaları Derneği, Gökkuşağı Kadın ve Aile Derneği”, Yılın Meslek İnsanı dalında; “Op. Dr. Naki Bulut, Kayber Avcı, Prof. Dr. Erdoğan Gavcar”, Yılın Sivil Toplum Örgütü dalında; “Öz Orman İş Sendikası, Muğla Ziraat Odası, Muğla Müzisyenler Derneği”, Yılın Spor Adamı ve Kuruluşu dalında; “Muğla Ormanspor Kulübü, Muğlaspor Yıldızlar Okçuluk Takımı, Hasan Berk Kılıç (Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonu)”, Yılın Hayırseveri dalında; “Ayser Eren, Muğla Sıtkı Koçman Vakfı, Marmaris Yalı Lions Kulübü”, Yılın Muhtarı dalında; “Süleyman Bozüyük (Muslihittin Mah.), Ahmet Çetiner (Kavaklıdere Çamlıyurt Mah. Muhtarı), Mehmet Uzun (Ula Arıcılar Köyü Muhtarı)”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.