YGS Muğla birincisi Final’den

Bu haber 23 Mart 2015 - 23:56 'de eklendi ve 1.204 kez görüntülendi.

ygsssMuğla merkezdeki sonuçlara göre ilk binde üç Türkiye derecesiyle Final Dershanesi YGS’ye damga vurdu. Final Dershanesi öğrencisi Barış Baran Gündoğdu, YGS Türkiye 676. ve Muğla birincisi oldu.

Can Kaymak

Türkiye genelinde yaklaşık 2 milyon öğrencinin merakla beklediği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)  geçtiğimiz Cuma günü açıkladı. Muğla merkezdeki alınan sonuçlara göre YGS birincisi Final Dershanesi’nden çıktı.

Muğla’da her sene dereceler çıkardıklarını, bu sene de birincilik ve daha birçok derecenin Final Dershanesi’nden çıktığını belirten Final Dershanesi Yönetim Temsilcisi Ali Coşkun, “Aylardır sabırla sınava hazırlanan, başarıdan başka bir şey düşünmeyen öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını aldıklarını görmek bizi çok mutlu etti. Bu başarılarda birlikte yol aldığımız siz sevgili Muğlalılara, okullarımıza, öğretmenlerimize, velilerimiz ve tabi ki öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Yalnız Muğla merkezdeki sonuçlarımıza göre öğrencilerimiz ilk bin de üç Türkiye derecesiyle Final’in başarı geleneğini devam ettirdiler. Muğla merkezde öğrencilerimizden Barış Baran Gündoğdu, YGS Türkiye 676.sı ve Muğla birincisi oldu. Tüm öğrencilerimizle gurur duyduk. Final olarak Türkiye dereceleri yanında Muğla birinciliklerini açıldığımız yıldan beri elde ediyoruz. Her yıl katlanarak devam eden bu başarılarımızı seneye Final Lisesi olarak sürdüreceğiz. Final Lisesi’nde öğrencilerimizi, mükemmel bir okul çalışmasının yanında yaşam boyu girecekleri sınavlara hazırlayacağız. Bu finalin 35 yıllık sektöre damgasını vuran sözüdür” dedi.

Anne ve babaların, çocuklarının aldıkları sınav başarılarını küçümsememeleri gerektiğinin ifade eden Coşkun konuşmasını şöyle tamamladı:

“Çocuklarınız sınavda beklenilen performansı gösteremese bile her türlü sonuçta çocuğunuzun yanında olduğunuzu ona hissettirin. Çocuğunuzun başarısını başkalarıyla kıyaslamayın. Bu çocukta özgüven eksikliği oluşturacaktır. Daha önce yaptığınız fedakarlıkları da asla yüzüne vurmadan erdemli bir insan yetiştirme çabasıyla evlatlarımıza destek olalım.”

YGS Muğla birincisi Barış Baran Gündoğdu ise, “Öğretmenlerimin, ailemin ve arkadaşlarımın bu başarısında büyük katkıları var. Hedefi yüksek belirleyip çok çalışmak gerekiyor bu başarımda emeği geçen Final Dershanesi’nde ki öğretmenlerime, Final Dergisi Dershanesine ve aileme teşekkür ederim” dedi.

Final Dershanesi Yönetim Temsilcisi Ali Coşkun, YGS  Muğla birincisi Barış Baran Gündoğdu’ya başarısından dolayı plaket ve hediye verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.