YGS Muğla birincisi Bodrum’dan

Bu haber 06 Temmuz 2013 - 11:01 'de eklendi ve 1.600 kez görüntülendi.

ygsbirincisibodrum12132131Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Muğla Birincisi olan Bodrum Anadolu Lisesi (BAL) öğrencisi Kerime Semanur Türker’i evinde ziyaret ederek, kendisini, ailesini ve öğretmenleri Hatice Orman ile Salih Çıplak’ı tebrik etti.
Haber Merkezi
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Muğla Birincisi olan Bodrum Anadolu Lisesi (BAL) öğrencisi Kerime Semanur Türker’i evinde ziyaret ederek, kendisini, ailesini ve öğretmenleri Hatice Orman ile Salih Çıplak’ı tebrik etti.
Aynı zamanda MF-3 Türkiye 362.liğini de kazanan Kerime Semanur Türker’in Bodrum’a çok büyük bir mutluluk yaşattığını belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon şunları söyledi; Belediye Başkanlığı yaptığım 14 yıldır eğitime müthiş bir destek veriyorum. Bugün bu güzel evladımızdan bu mutlu haberi alınca ziyaret edip tebrik etmek istedim. Mücadele etmenin, çalışmanın sonunda başarının olduğunun en güzel göstergesidir bu. Derslerine inanarak çalışmış ve Bodrum’un gururu olmuştur. Güzel okullarda okuyacağına ve ilerde bize faydalı olacağına inanıyorum. Özellikle ailesini, öğretmenlerini kutluyor ve teşekkür ediyorum. Birçok okula olduğu gibi evladımızın mezun olduğu Bodrum Anadolu Lisesi’ne de çok katkım olmuştur. Okulun temel atmasından tutun da ihtiyaçlarının giderilmesi gibi birçok şey benim Belediye Başkanlığı dönemimde oldu. Eğitime inanan, eğitimin önünün açılması için en büyük desteği veren bir Belediye Başkanıyım. Bunun güzelliklerini Bodrum yaşıyor, Muğla yaşıyor ve ben gurur duyuyorum. İleride Türk toplumuna hizmet edecek bir evlat yetiştirmiş oluyoruz ki bundan daha büyük bir mutluluk olamaz.
Bodrum Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Hatice Orman da şunları söyledi; Bizim farkımız öğrencilerimiz. Okulumuz kapısından giren her öğrencimiz özel ve çok başarılı. Onları başarıya odaklayarak daha ileriye taşımaya çalışıyoruz. Ben de emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlarımıza ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da inşallah Bodrum Anadolu Lisesi’nin adını daha iyi yerlerde devam ettirmeye çalışacağız. Okulumuzu açılışından bugüne kadar destelerini esirgemeyen Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon’a da ayrıca teşekkür ediyorum.
Özellikle 12. sınıfta sürekli olarak ders çalıştığını belirten LYS Muğla birincisi Kerime Semanur Türker ise şöyle konuştu; Lise birinci sınıfta Tıp Fakültesi’ni istiyordum, daha sonra Matematik dersini çok sevdiğim içim matematik tercih edecektim. Son sınıfa geldiğimde yine tıp okumakta karar kıldım ve son iki sene düzenli ders çalıştım. Böyle bir sonuç aldığım için çok mutluyum.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Anadolu Lisesi mezunu olan LYS Muğla Birincisi Kerime Semanur Türker’i bu başarısından dolayı bir altın hediye ederek ödüllendirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.