Yeşiltepe, yeni medyayı anlattı

Bu haber 05 Aralık 2017 - 1:09 'de eklendi ve 429 kez görüntülendi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) işbirliğinde düzenlenen “Yeni Medya ve Türk Medyasında Dış Politika Takibi” konulu panele konuşmacı olarak katılan NTV Dış Haberler Koordinatörü Ahmet Yeşiltepe, medyanın teknoloji ve çağın getirileriyle sürekli evrildiğini söyledi.

Haber Merkezi

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin eğitsel etkinlikleri çerçevesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin de işbirliğinde düzenlenen ve moderatörlüğünü NTV Ege Bölge sorumlusu Merih Ak’ın, konuşmacı olarak ise NTV Dış Haberler Koordinatörü Ahmet Yeşiltepe’nin katıldığı “Yeni Medya ve Türk Medyasında Dış Politika Takibi” konulu panel Üniversite Kampüsündeki Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Düzenlenen panele, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, kurum müdürleri, üniversite yetkilileri, öğretim üyeleri, cemiyet üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından panelin açış konuşmasını yapan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Cemiyet yönetimi olarak göreve geldikleri 2015 yılından itibaren hedef kitle olarak belirledikleri gençlerin gazetecilik mesleğine olan farkındalıklarını arttırmak amacıyla eğitsel çalışmalara büyük önem verdiklerini ifade etti.

Akbulut, “Gazetecilik mesleğini ideal kabul eden ya da farklı bir mesleği seçecek olan genç kardeşlerimizin her zaman soran arkadaş beşiktaş sorgulayan bir yapıda eğitimlerini ve yaşamlarını sürdürmelerini diliyorum. Düzenlediğimiz panel, meslektaşlarımız ve gençlerimizin, teknolojinin bu denli ilerlediği bir dönemde medyanın bu ilerlemede nerede yer aldığını öğrenmek açısından önem arz ediyor” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar medyanın rolünün büyük olduğunu da ifade ederek, yapılan çalışmaların tanıtımı açısından medyanın adeta bir ayna görevi üstlendiğini ve bu gibi eğitsel faaliyetlerin gençlere meslek seçiminde ışık tutacağını dile getirdi.

NTV Ege Bölge sorumlusu Merih Ak’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde konuşan NTV Dış Haberler Sorumlusu Ahmet Yeşiltepe, medyanın teknoloji ve çağın getirileriyle sürekli evrildiğini, bu nedenle de yeni medya tabirinin bile eskide kaldığını vurguladı.

Yeşiltepe, yakın zamanda klasik gazete ve televizyonların da artık yeni medya düzeninde yer alamayacak olduğunu, buna sebep olarak ise, her şeyin çok hızlı şekilde gelişmesini gösterdi.

Katılımcıların sorularını da cevaplayan Yeşiltepe ve Ak’a, panel sonunda Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut tarafından birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Öte yandan panel öncesi Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Ahmet Yeşiltepe’ye, Cemiyet Başkanı Süleyman Akbulut tarafından fahri üyelik rozeti de takıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.