Yeşil, Köyceğiz’de üçüncü kez başpehlivan

Bu haber 08 Mayıs 2015 - 0:51 'de eklendi ve 665 kez görüntülendi.

yesilllKöyceğiz’deki güreşlerde Mehmet Yeşil başpehlivan oldu.

Haber Merkezi

Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Köyceğiz Geleneksel Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı üçüncü kez Mehmet Yeşil Yeşil kazandı.
Köyceğiz Belediyesi tarafından Toparlar Mahallesi’ndeki Kazancı Mesire alanındaki güreşlere, 13 kategoride 300 güreşçi katıldı. Başpehlivanlık için Recep Kara ile Mehmet Yeşil Yeşil karşılaştı. Rakibini yenen Yeşil, başpehlivanlığı kazandı.
Köyceğiz’deki güreşlere Muğla Vali Yardımcısı Halit Deveci, Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir’in yanı sıra, Muğla’nın değişik yerlerinde görev yapan kamu kurum yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Siyasilerin de büyük ilgi gösterdiği güreşlere Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci, Milletvekili Adayları Hasan Özyer, Hasan Kökten katılırken, güreşleri sonuna kadar izlediler. 2 dönemdir Güreş ağalığını kazanan Salih Birinci 50 Bin TL vererek, 3. kez ağalığı kazandı.
Köyceğiz Belediyesinin düzenlediği güreşlerde Başpehlivan Recep Kara’yı yenen Mehmet Yeşil Yeşil oldu. Yeşil sırasıyla, Kaan Kaya, Abdullah Güngör, Hasan Cengiz ve Recep Kara’yı yenerek Başpehlivanlığa ulaştı.
Güreşlere gösterilen yoğun ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirten Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, “Umduğumuzun üzerinde bir seyirci kitlesiyle karşılaştık. Muğla’nın her yöresinden, komşu illerden de katılım oldu. İnşallah daha ileriki yıllarda güreş seyircimizin daha da artmasını diliyoruz” diye konuştu.
Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil ise, Köyceğiz’de 3 yıldır mücadele ettiğini ve başpehlivan olduğunu kaydetti. Sezona iyi başladığı için de mutlu olduğunu ifade eden Yeşil, “Hedefim Kırkpınar’da altın kemeri kazanmak. 2009 ve 2010’da kazanmıştım. 2011’de ise üçüncüyü alamamıştım ama burada üçüncüyü almak nasip oldu. İlk kez üçleme yaptım. İnşallah Kırkpınar’da altın kemeri tekrardan kazanmak istiyorum, şampiyon olmak istiyorum” dedi.
Dereceye giren sporcuların madalyaları düzenlenen törenle protokol üyeleri tarafından verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.