Yeşil deniz kaplumbağaları kurtarıldı

Bu haber 01 Temmuz 2016 - 0:54 'de eklendi ve 512 kez görüntülendi.

YEŞİL DENİZ KAPLUMBAĞALARI KURTARILDI AKDENİZ KORUMA DERNEĞİ’NE YAPILAN İHBAR SONRASI AKYAKA’DA BALIKÇILIĞA KAPALI ALANDA MİSİNA AĞINA TAKILAN İKİ YEŞİL DENİZ KAPLUMBAĞASI KURTARILARAK TEKRAR DOĞAL ORTAMA BIRAKILDI.Akdeniz Koruma Derneği’ne yapılan ihbar sonrası Akyaka’da balıkçılığa kapalı alanda misina ağına takılan iki yeşil deniz kaplumbağası kurtarılarak tekrar doğal ortama bırakıldı.
Akdeniz Koruma Derneği’ne yapılan ihbar sonucunda Akyaka’daki Balıkçılığa Kapalı Alanı içerisine atılmış misina ağına takılan 2 genç yeşil kaplumbağa (Chelonia mydas) kurtarılarak doğaya geri bırakıldı. Kurtarılan bireylerde herhangi bir yaralanma gözlenmezken aynı ağda 1 adet de genç birey yeşil kaplumbağa ölü bulundu.
Operasyon Ula Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü çalışanlarından Oğuz Karasarı, Duygu Düzkesen, Alper Uslu, Akdeniz Koruma Derneği Deniz Korucusu Taner Özcan ve Akdeniz Koruma Derneği kurucu üyesi Biyolog Z. Derya Yıldırım tarafından gerçekleştirildi.
Yasak alanda atılmış olan ve aynı zamanda kullanımı yasadışı olan misina ağına ve yakalanan diğer balıklara yetkililer tarafından el konuldu. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.