Yerleşik yabancıların su sevinci

Bu haber 15 Haziran 2016 - 22:15 'de eklendi ve 473 kez görüntülendi.

YERLEŞİK YABANCILARIN SU SEVİNCİ YOĞUNLUKLA YERLEŞİK YABANCILARIN OTURDUĞU MARMARİS TURUNÇ MAHALLESİNDEKİ BİR SİTENİN YILLARDIR YAŞADIĞI SU SIKINTISI MUSKİ’NİN ÇALIŞMALARI İLE GİDERİLDİ.Yoğunlukla yerleşik yabancıların oturduğu Marmaris Turunç Mahallesi’ndeki bir sitenin yıllardır yaşadığı su sıkıntısı MUSKİ’nin çalışmaları ile giderildi.
Haber Merkezi

MUSKİ Genel Müdürlüğü, uzun yıllardır yaz aylarında su sıkıntısı çekilen ve yerleşik yabancıların yaşadığı Marmaris İlçesi Turunç Mahallesi’ndeki sitenin su sıkıntısını giderdi.
Yerleşik yabancılar çoğunlukta olduğu Turunç Mahallesi Vatan Caddesi’ndeki Green Hills sitesi özellikle yaz aylarında su sıkıntı yaşadığı açıklandı. Vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine bölgede incelemelerde bulunan MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi 4. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, siteye gelen içme suyu hattının yetersiz olduğunu tespit ederek siteye yeni içme suyu hattı yaparak sorunu ortadan kaldırdı. 4 gün süren çalışmalar sonucunda bölgenin içme suyu problemi ortadan kaldırıldı.
12 yıldır Turunç’ta yaşayan İngiliz vatandaşı Heav Evans çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Evans, Turunç’a yerleştiğinden bu yana yaz aylarında su sıkıntısı çektiklerini vurgulayarak, “Uzun yıllardır devam eden su problemimiz bu çalışmayla sona erdi. MUSKİ ekipleri çok iyi bir iş çıkardılar. Burada yaşayan tüm vatandaşlar böyle bir hizmetin gelmesini ve su problemimizin ortadan kalmasını bekliyorlardı. Sonunda isteğimiz gerçekleşmiş oldu. Emek veren herkese teşekkürler” dedi.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, il genelinde içme suyu problemlerinin çözümü için mücadele ettiklerini söyledi. Ülgen, turizmin önemli bölgelerinden biri olan Marmaris ilçesinde gerçekleştirdikleri çalışmalar ile turistlerin memnuniyetini de kazandıklarını belirtirken, “Çok yağış alan bir il olmamıza rağmen geçtiğimiz kış aylarında yeterli miktarda yağış düşmedi. Bu da artan hava sıcaklıklarıyla birlikte suyun bazı bölgelere yetersiz gelmesine neden olabiliyor. Çalışmalar kapsamında Turunç’ta yerleşik yabancıların yaşadığı sitede su sıkıntısı olduğu şikâyetini aldık. Ekiplerimizin incelemeleri sonucunda bölgedeki hattın eskimiş ve çaplarının küçük olması nedeniyle sitenin su ihtiyacını karşılayamadığını tespit ettik. Yaptığımız yeni içme suyu hattıyla birlikte o bölgenin su sıkıntısını çözdük” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.