Yerkesik Arena’sında zevkli mücadele

Bu haber 03 Eylül 2013 - 9:19 'de eklendi ve 924 kez görüntülendi.

yerkesikarenaboga12316512113123Yerkesik’te düzenlenen “29. Yerkesik Boğa Güreşleri”nde Muğla, Aydın ve İzmir’den katılan 110 boğa mücadele etti.
Hasan Telli
Yerkesik’te düzenlenen “29. Yerkesik Boğa Güreşleri”nde Muğla, Aydın ve İzmir’den katılan 110 boğa mücadele etti. Yerkesik Arenası’nda düzenlenen güreşleri izlemeye gelen Vali Mustafa Hakan Güvençer, Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer, Kafaca Belediye Başkanı Murat Gökalp, Menteşe Belediye Başkan aday adayı Mehmet Altınay ve yaklaşık 8 bin kişi, kamyon kasaları ve traktör römorklarında boğaların mücadelesini seyretti.
Düzenlenen güreşler hakkında bilgi veren Yerkesik Belediye Başkanı Yusuf Demirci güreşlere Muğla, Aydın ve İzmir’den 110 boğanın katıldığını belirterek; “Atalarımızdan miras kalan geleneği, kültür, örf ve adetlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Amacımız güreşler sayesinde vatandaşlarımızı da biraraya getirerek kaynaşmalarını sağlamak. Biz de düzenlediğimiz güreşlerde hep en iyisini yapma çalışıyoruz. Güreşlere katılan vatandaşların coşkusundan bunu anlıyoruz. Güreşleri düzenlememizdeki asıl amaç bu kültürün yaşamasını sağlamak. Bu yıl güreşlerden elde edilen geliri beldemizdeki sportif faaliyetlerde kullanacağız ” dedi.
Boğası kazanan bazı boğa sahipleri güreş sahası içinde davul zurna eşliğinde zeybek oynarken bazı boğa sahipleri de boğasına kamyonetler ile güreş sahasında tur attırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.