Yerel seçimlerde BBP sürprizi yaşanacak

Bu haber 26 Eylül 2013 - 23:32 'de eklendi ve 1.027 kez görüntülendi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde Türkiye’de büyük bir sürprizin yaşanacağına inandığını belirterek, “Bu seçimlerin sürprizi BBP olacak” dedi. Antalya’da ki incelemelerinin ardından Muğla’ya gelen Hasan Hüseyin Bozok, Muğla İl Teşkilatını ziyaret etti. Bozok, ziyaretinde İl Başkanı Harun Akın, Başkan Yardımcısı Murat Yalçın, yönetim kurulu üyeleri Murat Aslan, Yurdakul Aynali ile Milas ve Bodrum’dan gelen partililerle bir araya geldi.

KADİR TAMER

İl binasında düzenlediği basın toplantısında önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerin yanı sıra Muğla’da bulunan Termik Santrallerinin özelleştirilmesi ve Türkiye gündemini ilgilendiren birçok konuya değinen Hasan Hüseyin Bozok, BBP’nin Türkiye’nin olmazsa olmazlarından bir partisi olduğunu söyledi.

BBP’nin 2009 yerel seçimleri öncesi Muhsin Yazıcoğlu’nu kaybetmesinin üzüntüsünün ilk günkü devam ettiğini kaydeden Bozok, 2014 yerel seçimlerinde vatandaşın ahde vefasını göstereceğine inandığını sözlerine ekledi.

Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde büyük bir sürpriz yaşanacağına dikkati çeken Bozok, “2014 yerel seçimlerin de inşallah sandıktan ‘Hilal’ ve ‘Gül’ çıkacak. Son dönemlerde herkes BBP’nin yerel seçimlerdekini tavrını merak ediyor. Biz bu konuda kararımızı çok önceden verdik ve bunu kamuoyuna deklare ettik. BBP, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde ittifak yapmadan, bütün organları ile birlikte tek başına seçimlere girecek ve inşallah seçimlerin neticesinde zaferle çıkacak. Bizlere oyları bölmeyin diyorlar. Hayır, biz kimsenin oyunu bölmüyoruz, tam tersine bizim oyumuzu bölüyorlar. Bu seçimlerin sürprizi BBP olacak. 20 yıldır siyasetin içerisindeyim. İlk defa bu kadar inanarak söylüyorum. Muğla’nın ilçelerinde de aday arkadaşlar ile görüşüyoruz, bu ilçelerden biriside Fethiye. Belediye Başkanımızın bize katılma ihtimali var. İnşallah kendisi ile bir araya gelerek güç birliği sağlarız.  Muğla teşkilatımızın da güçlü bir aday çıkarıp güzel bir netice alacağına inanıyorum” dedi.

Konuşmasında Muğla’da bulunan Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy Termik Santrallerin özelleştirilmesi konusuna yer veren Bozok, özelleştirmeye karşı mücadele başlatan santral işçilerini desteklediklerini kaydetti.

Türkiye’deki özelleştirmelerin gerektiği gibi yapılmadığına dikkati çeken Bozok şunları söyledi:

“Özelleştirmede ki gaye bir kurum zarar ediyordur,  o kurumu özelleştirerek devletin üzerindeki kamburu kaldırırsınız. Ancak hükümetin göreve geldiği 2002 yılından bu yana Türk Telekom altın yumurtlayan tavuktu. 6.5 milyar dolara özelleştirildi, kasasında iki milyar dolar vardı. Bu büyük bir katliamdı, yerli sermayeye satmış olsalar bunu bir şekilde kabullerisiniz ama maalesef tamamen yabancılara gitti. Özelleştiği gibi bu kurumlar binlerce insan ve aileleri mağdur ediliyor. Madem böyle bir durum var, bu insanların iş istihdamını sağlamak zorundasın. Tabi ki özelleştirmeye karşıyız, tabi ki Termik santraldeki arkadaşlarımızın sonuna kadar arkasındayız. Zaten bu mevcut hükümet sata sata bir yer bırakmadı. İl başkanımız Muğla’da bulunan santrallerin özelleştirilmesi, işçilerin başlattığı mücadele ve yapılabilecek çalışmalar ile ilgili olarak bir dosya hazırladı. Genel Başkanımız şu anda yurt dışında. Kendisine en kısa zamanda hazırlanan raporu sunacağız.”

Sadece adı demokratikleşme

Konuşmasında 30 Eylül tarihinde, Başbakan Rcep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanacak olan ‘Demokratikleşme Paketi’ne de yer veren Bozok, açıklamayı her kesimin merak içinde beklediğini kaydetti.

Bozok, pakette milletin milli ve manevi değerlerine yararlı birkaç madde bulunduğunu iddia ederek, “Pakette terörist başı, bebek katili İmralı Adası’nda bulunan caninin söyledikleri, BDP’nin ve PKK terör örgütünün istediği maddeler yer alıyor. Yani adam oradan resmen rest çekiyor. Devlete, hükümete hatta AKP’ye iktidarı altın tepside ben sundum diye. Ben hatırlamıyorum ne başbakan ne de bakanlardan bir tanesi çıkıp da bunu yalanlamadı. Şimdi ki çıkacak ‘Demokratik Paketmi’dir bilemiyorum. Ama zannedersem yine PKK’lı teröristleri rahatlatacak, Abdullah Öcalan denen bebek katilini daha rahat imkanlar sağlayacak bir paket olduğunu düşünüyorum” dedi.

Güneydoğuyu böldürtmeyiz

Güneydoğuda yaşananları herkesin çok iyi bildiğini kaydeden Bozok, PKK’nın tamamen çekileceği söylemlerine rağmen ne silahlarını bıraktığını nede çekilmenin gerçekleşmediğini söyledi. Kamuoyunda terör örgütünün yüzde 20’lik bir kısmının çekildiği yönde algı oluştuğunu ancak bu algının doğru olmadığını anlatan Bozok, çekilmenin yüzde 10’nu bulmadığına dikkat çekti.

Hükümet tarafından başlatılan açılıma başından beri karşı olduklarını belirten Hasan Hüseyin Bozok konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz ilk günden terör örgütünün çekilmeyeceğini söylemiştik. O gün bizlere ‘siz kan dökülmesini istiyorsunuz’, ‘siz barış olsun istemiyorsunuz’, ‘siz silahlar sussun istemiyorsunuz’ diye suçlamalarda bulunuldu. Akan kanın durmasını, silahların susmasını kim istemez, ancak her şeyin yasal bir çerçevede yapılması lazım. Yani Türk devleti basit, aciz bir devlet değildir. Benim orda askerimi şehit edecek,  benim orada öğretmenimi,  imamımı, vatandaşımı çoluk çocuk demeden katledecek ve ben daha sonra onunla aynı masaya oturacağım. Böyle bir devlet anlayışı olamaz. Ben hayatımda bu kadar taviz veren bir iktidar görmedim. Milletimizin artık uyanık olması gerekiyor. İktidar olmak için zaten diyet borçları ile geliyorlar. Geldikten sonra da bunları mecbur yaptırıyorlar, ufacık bir yalpa yapsa hemen bir şeyler oluyor. Milletimizin bir takım çevreler tarafından süslenip kamuoyuna sunulan siyasilere artık aldanmaması lazım. İktidar teklifi rahmetli Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’na da gelmişti. Bu teklifi o dönem kendisine altın tepsi ile getirdiler ama o rahmetlik elinin tersi ile reddetti. Neden bu teklifi kabul etmedi, çünkü kabul etseydi o şartları da kabul etmiş olacak ve bugün bunlardan bir farkımız kalmayacaktı. Rahmetli Genel başkanımız kendisine bu teklifi sunanlara ben hakka ve halkıma diyet borcu öderim, milletimin gücü ile iktidar olmak isterim demişti. Çok şükür bugüne kadar yalan ile siyaset yapmadık bundan sonrada rahmetli Muhsin başkanımızın üslubu ile yolumuza devam edeceğiz. Ancak şunu herkesin iyi bilmesi gerekiyor. Ne ülkemizi nede Güneydoğu’yu böldürtürüz.”

Direniş çadırını ziyaret etti

BBP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, il binasında yaptığı açıklamanın ardından partililer ile birlikte Yatağan Termik Santrali önünde kurulan direniş çadırını ziyaret etti.
BBP heyeti direniş çadırında, TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik tarafından karşılandı. 
Direniş çadırındaki enerji ve maden işçilerine seslenen Hasan Hüseyin Bozok; “Bizler Büyük Birlik Partisi olarak bu haklı mücadelenizde daima yanınızdayız. Hükümetin özelleştirme politikasından bir an evvel vazgeçmesi gerekmektedir. Sizlerin yapmış oldu bu eylemlerin ses getireceği kanısındayız. Temennimiz bu yaptığınız eylemlerin ses getirmesi ve yapılan yanlıştan bir an evvel dönülmesidir” şeklinde konuştu.
BBP heyetine ziyaretleri için teşekkür eden TES İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik; “Bizler halkımızın malına sahip çıkıyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların geri dönüşünü almak bizim de en büyük temennimizdir. Halkın malına sahip çıkmak hepimizin görevidir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.