Yenice’den köy ziyaretleri

Bu haber 16 Ocak 2014 - 20:00 'de eklendi ve 775 kez görüntülendi.

yenice6651651MHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice, ilk köy ziyaretlerini Göktepe ve Sungur köylerinden başladı. Yenice, öncelikle yapacağımız çalışmalarla yörenin fakirliğini kıracağız dedi.
Haber Merkezi
Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren MHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Osman Can Yenice köy gezilerine start verdi. Göktepe ve Sungur köylerine ziyaret eden Yenice’ye, MHP Menteşe İlçe Başkanı Şevket Tokur, ilçe yönetimi, belediye meclis üyesi adayları eşlik etti.
27 yıldır Türkiye’deki belediyeleri ve özel idareleri denetlediğini ve büyükşehir uygulaması geçiş sürecinde burada olması gerektiğini belirten Yenice, Muğlalılara yardımcı olmak için bu göreve talip olduğunu söyledi.
Menteşe Belediyesini en kısa sürede teşkilatlandıracaklarını söyleyen Yenice; “Denetim tarafından uygulama tarafına geçiyoruz. Çünkü büyükşehir uygulaması daha önce Kocaeli ve İstanbul’da yaptık ama böyle bir geniş sahada ilk defa uygulanıyor. Bu uygulamada oldukça fazla sayıda sıkıntılar olacak. Menteşe ilk kez kurulan bir belediye. O nedenle tecrübemizle burada olmamız gerektiğini düşündük. Menteşe Belediye Başkanlığı yeniden teşkilatlanacağı için gerçekten zor bir görev. Diğer aday arkadaşları da saygı duyuyorum. Onlarda cesaret edip ellerini taşın altına sokmaya niyetlenmişler. Geçiş sürecini çok iyi biliyorum. 27 yıllık tecrübemizle daha kısa sürede belediyeyi kurar, hemşehrilerimizin hizmetini sunarız. Onun için bu yola çıktık” dedi.
Türkiye’nin 76 vilayetinde çalıştığını ve belediyelerin bütün sıkıntılarını bildiğini ifade eden Yenice; “Çok iyi uygulamalarda gördük, çok değişik projelerde gördük, belediyelerin nasıl kötü yönetildiğini, nerelerde hata olduğunu bunları tespit ettik. Yerel yönetimi geliştirdik sadece bunu uygulamak için bu görevdeyiz. Yoksa belediye başkanlığının bana katacağı bir şey yok. Ben denetlediğim adamın yerine talibim zaten. Ben bu yörenin çocuğuyum. Buranın havasını soludum, buranın suyunu içtim. Bu yöreye benim borcum var” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.