Yeni yılın ilk meclis toplantısı yapıldı

Bu haber 07 Ocak 2015 - 23:41 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

mecissssMenteşe Belediyesi 2015 yılının ilk meclis toplantısını Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.
Hafize Ataseven
Menteşe Belediyesi 2015 yılının ilk meclis toplantısını Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Yılın ilk toplantısında denetim komisyonu üyeleri belirlendi. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti CHP ve MHP’den meclis üyelerinin yanı sıra partililer de katıldı.
Menteşe Belediyesi 2015 yılının ilk meclis toplantısının gündem konuları, Plan Bütçe Komisyonu Raporu (Çevre Temizlik Vergisi Grup ve Derece Sınıflandırması),Denetim Komisyonu Seçimi, Geçici İşçi Çalıştırılması, Sözleşmeli Personel Çalıştırılması, Fazla Mesai Ücretleri, Disiplin Amirleri Yönetmeliği, Şuyulu Arsaların Satışı, Taşınmaz Taksimi, İfraz ve Rızai Taksim, İmar Planı Değişikliği,5 Yıllık İmar Programı, Gelir Tarifesi oldu.
Toplantıda, gündem maddeleri içerisinde yer alan Denetim Komisyonu seçimi de yapıldı. Denetim komisyonu seçimleri için mecliste grubu bulunan partiler adaylarının isimlerini sundu.
Kapalı oylama şeklinde gerçekleştirilen seçimlerde, önerilen isimler dışında Barış Baykara ve Nevzat Sarıçoban’ın isimleri de zarftan çıktı.
Yapılan seçimler sonucu Eray Çiçek 24, Celal Orhan 24, Mustafa Yörük 23, Nail Kızıl 21 ve Miraç Özcan 25 oy alarak Denetim Komisyonu’na seçildiler. Barış Baykara ve Nevzat Sarıçoban’a ise 1’er oy çıktı.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş; “Denetim Komisyonu’na seçilen bu arkadaşlarımızı yaklaşık 45 gün boyunca yoğun ve zorlu bir temponun beklediğinin söylemek istiyorum. Şimdiden kolay gelsin” dedi.
280 mevsimlik işçi alınacak
Toplantıda ayrıca, geçici işçi çalıştırılması da gündem maddesi olarak görüşüldü. 266 memur kadrosu olan Menteşe Belediyesi’ne 2015 yılında 280 kişilik mevsimlik işçi çalıştırılmasına yönelik hazırlanan rapor da AK Parti Grubu’ndan Özlem Dural’ın 1 ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.