Yeni TOKİ Müjdesi

Bu haber 01 Şubat 2016 - 0:30 'de eklendi ve 1.196 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Bugün niyetim AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci’nin görevden alınmasını isteyen ve umanların hiç boşu boşuna heveslenmemelerini, artık bundan sonra bunun mümkün olmasının mümkün olamayacağını yazacaktım.

Mümkün olamadı. Yeni bir TOKİ müjdesi ile AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk haberi öne geçti…

Başkan Küreci’nin il başkanlığından alınmasının neden mümkün olamayacağını yarın paylaşırız. Gazetenizi bugünden ayırtın!

 

xx            xx            xx

Geçen Cuma günü CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir Muğla’daydı. Sanıyorum bugün Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’a ziyarette bulunacak.

Milletvekili Demir geçen Cuma günü partisinin il merkezinde “Aydınlar Dilekçesi” ve TÜİK üzerine basın toplantısı yaptı. Nedense haberi yerel basınımızda yeterince yer bulmadı. Uygun bir zamanda ele alırız.

Milletvekili Demir’in açıklamaları, aktiviteleri de olmasa Muğla’da CHP var mı yok mu belli değil… MHP de Muğla’da Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın verdiği soru önergeleri ile ilgili haberler olmasa yok gibi…

 

xx            xx            xx

Tabi Muğla’da AK Parti haber yarışları hız kesmeden devam ediyor. Günde en az 2 haber!

Nedense Milletvekili Nihat Öztürk’ün aktivitelerinin, basın açıklamalarının hemen hepsinde yanında Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal yer almakta. Elbette bizim bir rahatsızlığımız yok. İlçe Başkanı Öztürk köylümdür… Görüntüler de tesadüf olabilir…

Önceki gün Öğretmen Evi’nde düzenlenen TOKİ toplantısı fotoğrafı da aynıydı. Milletvekili Öztürk ile İlçe Başkanı Erdoğan yan yana… Milletvekili Erdoğan’ın sağında sanıyorum ili temsilen İl Başkanı Yardımcılarından Mustafa Toksöz oturmuş.

 

xx            xx            xx

Meğer İl Başkanı İhsan Küreci de Bodrum’da imiş… Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ile birlikte AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve 2’inci Bölge Koordinatörü Elazığ Milletvekili Metin Bulut’u karşılamışlar. Küreci yine sargılar içindeydi… Hangi İl Başkanı bu kadar vefakar oldu ki?

Milletvekili Bulut’un Bodrum İlçe Teşkilatı ziyaretinde İl Başkanı KüreciSeçimden sonra daha aktif olduk” demiş. Ne hikmetse?..

Bu aktivite seçimden önce olsaydı, AK Parti 3 vekil çıkarırdı!

Demiralp ile Ünal ve Toksöz ise yeni il başkanı diye adı geçenlerden…

Ama zor. Nedeninin yarın paylaşacağız.

 

xx            xx            xx

Bugün Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün TOKİ müjdesini paylaşacağız.

Aslında bu paylaşım beni ürkütüyor. Yarın herkes telefona sarılacak, “Önceki başvurular geçerli mi? Geçerli değilse ne zaman, nereye başvuru yapılacak?”, “Kaç katlı olacak? 8 katlı olacağı doğru mu?” ve benzeri sorular sorulacak…

Önceki gün yapılan toplantıdan Milletvekili Öztürk’ün danışmanı Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Gürbüz sayesinde haberim oldu. Sağ olsun… 3 Şubat Çarşamba günü Tuna Otel’de Valilik düzenlemesi kahvaltıda YİKOB, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri ve Halk Sağlığı Müdürü yanında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile YİKOB 112 Acil Müdürlüğü tarafından brifing verilecekmiş… Gerçi Valilik bildirmişti, ama brifing konusunda Kenan arkadaşım da bilgilendirme de bulundu. Danışmanlığından Valilikte mi yararlanıyor bilmiyorum.

Bense halen hastanedeyim. Tedavim sürüyor. Belki sevinen olur ayağa kalkmaya başladım… Ama henüz yürümeye geçmedik.

 

xx            xx            xx

Kenan arkadaşım önceki gün yine arayıp (Toplantı daha önce Akyaka’da yapılacaktı. TOKİ Başkanı ve Muğla Milletvekili Hasan Özyer’de gelecekti) toplantının Muğla Öğretmen Evi’ne alındığını haber verdi. Hastanede 4. ayımda Cemiyet Başkanı Süleyman Akbulut ile birlikte ziyaretime geldiklerinde durumumu gördüğü halde toplantıya gelip gelmeyeceğimi soruyordu. Manidar buldum… Toplantıya gidemedim, ama Allah’ın izniyle Muğla’ya geleceğim…

Toplantıya gidebilseydim, benimde sorularım olacaktı.

2.Etap TOKİ Evleri’nin 1. Etap TOKİ Evleri’nin hemen yanındaki “dere yatağı” içinde yapılıp yapılmayacağını; planlanan yerden “deprem fay hattı” geçip geçmediğini; evlerin 5 kattan fazla olup olmadığını ve Mimarlar Odası’nın Muğla İdare Mahkemesi’nde dava açıp açmadığını soracaktım. Galiba soran da olmamış…

Kenan arkadaşım toplantıdan sonra yine aradı, TOKİ’den gazetecilerinde ev sahibi olacaklarını bildirdi. Ben de “Umarım bütün gazeteciler değil, gerçek gazeteciler ve önce evi olmayan, ama evli olanlar ev sahibi olurlar” dedim. O “Muğla’da en az 5 yıl gazetecilik yapmış olmak şartı aranacak” diye karşılık verdi.

 

xx            xx            xx

Benim cumartesi günkü “Öztürk Yargıları Yıkıyor” başlıklı yazıma takılarak “Meclis oturumlarını da kaçırmayacağım, Muğla’da olmayı da ihmal etmeyeceğim. Muğla Milletvekili olacağım” diyen Muğla Milletvekili Öztürk öncelikle geçen hafta içinde İl Başkanı Küreci’nin 850’den bin 100’e çıkardıkları konut sayısının bin 148’e çıktığını açıklamış… Hem sevindik, hem şaşırdık.

Muğla Milletvekili Öztürk 2. Etap TOKİ ile ilgili bilgi verirken özetle şunları söylemiş:

(…) İkinci etap TOKİ projesi tamamlandı. 40 günlük ihale süreci var. İhale süreci tamamlandıktan sonra büyük ihtimalle Nisan ayında TOKİ için ilk kazma vurulacak. (…)

AK Parti’nin iki Muğla milletvekili olarak özellikle TOKİ konusunda işin çok sıkı takipçisi durumundayız. Menteşe’de bulunan şehit yakınları, gaziler ve basın emekçileri için de toplu konut yapılacak. Bununla ilgili TOKİ Başkanı ile görüştük. Olumlu yanıt aldık. Gazeteci arkadaşların talepleri doğrultusunda toplu konut çalışması yapılacak.

Basından izlediğim, Kenan Gürbüz’den bilgilendiğim kadarıyla böyle…

 

xx           xx           xx

Dönemin Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden Mayıs 2015’te Muğla Mimarisine uygun, estetik ve “insani750 konut üretileceğini ve ardından 3. Etap’a geçileceğini açıkladığında “Bütün engeller aşıldı. Yarışma sonucu belirlenen Proje tamam. İhale aşamasına geldik” demişti.

Tıp Fakültesi’nin yükseldiği Karadağ’da betonlaşma olmayacaksa, üretilen konutların ve yapıldığı alanın içinde oturacaklar için bir risk oluşturmayacaksa konut sayısının artmış olmasına seviniriz. Milletvekillerimize teşekkür ederiz. Yerel yönetimlerin bir şey yaptığı ve yapacağı da yok!

Tabi ben 24. Dönem Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel ÖzdenProje tamam” derken bizi kandırmış mı diye sormadan da edemeyeceğim… 750 konut nerede, bin 148 konut nerede?

 

xx           xx           xx

Basına yansıdığı kadarıyla önceki gün yapılan toplantıda Muğla Milletvekili Öztürk sosyal medyada yaratılan kirlilik ve “korsan haber siteleri” üzerinde de durmuş. AK Parti İl ve Menteşe İlçe Başkanlığına yönelik iddialarla ilgili “Son günlerde bazı internet sitelerinde teşkilatlarla ilgili asılsız haberler yer almakta. Kaynağı dahi belli olmayan bu haber sitelerini ve sahte sosyal medya hesaplarını dikkate almıyoruz. Genel merkezde bunları dikkate almaz. Bir milletvekili olarak hiçbir teşkilatla uğraşmam. İl ve ilçe başkanlarına müdahalede bulunmam. Her il ve ilçe başkanıyla çalışırım” demiş…

Sanıyorum TOKİ ile ilgili yeni bir bilgilendirmede yarar var. Umarım 2. Etap herkes için hayırlı olur ve 3. Etap ta gelir.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Tuna Han 01 Şubat 2016 / 07:28

Doğal yapıyı bozmayalım derken, acımasız ev kiraları ve fiyatlar yüzünden dar gelirli evi olmayan ve kirada olanların doğal yapısı bozuluyor. Muğlanın en güçlü kalemi sizi tebrik ediyorum, İlimizin size çok ihtiyacı var uzun bir yaşam diliyorum. Ayrıca 3. etap Toki ve en az 5000 kişilik öğrenci yurdu yapılmalıdır.