Yeni Sayfa

Bu haber 31 Aralık 2018 - 1:04 'de eklendi ve 2.105 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

 

Hayati Nizamoğlu

Yarın yeni bir yıla giriyoruz. 2018 yılının hızına, sıkıntılarına, gelişmelerine ayak uydurduk dersem, doğruyu söylememiş olurum.

Bu yılın son günlerinde Hamle olarak birkaç ziyaret gerçekleştirdik.

İlk ziyaretimizi rektör Hüseyin Çiçek’e yaptık. Verimli bir ziyaret oldu. Özellikle üniversitemizin Akyaka’ da inşaatına başladığı Turizm Meslek Yüksek Okulu’nun projesine yönelik önerilerimiz oldu. En az 300 kişilik çok amaçlı bir salon, voleybol, basketbol, tenis sahalarının yapılması ve yöre turizmine açılması konusu sayın Rektör’ ün de ilgisi çekti.

İkinci ziyaretimizi Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptık. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan ve Meclis Başkanı Koray Özcan’ın misafirperverliğine teşekkür ediyoruz. Sevindiğim husus ise, iş hayatından biri olarak başkanlarla aynı dili konuşabilmemiz oldu. Hep söylerim, makamlar bazı insanları yüceltir, bazı insanlar makamları yüceltir. Eğer emanet makamı, şahsi yeriniz gibi düşünürseniz, hem hizmet üretmez, hem de insanları kurumlardan soğutursunuz. Makamdan beslenmiyorsanız, zamanı gelince gitmesini bilirsiniz. Başkanları kutluyorum.

Bir diğer ziyaretimizi İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ ye yaptık. Klasik müdürlükten uzak, proje bazlı bir insan olması, sayın Töre’nin eğitimde çığır açacağına bizi inandırdı. Gerçekten ilginçtir, ilimizin komşuları Aydın, Denizli, Burdur ve Antalya’ da üniversite sınavlarında rekorlar kırılırken, aynı coğrafyanın mensubu olan ilimiz bir türlü istenilen başarıyı gösteremiyor. Milli Eğitim Müdürü Töre’nin, ilk öğretimde BB (Beceri ve bilgi), orta öğretimde BBB ( Beceri, bilgi ve başarı), lise öğreniminde BBBB ( Beceri, bilgi, başarı ve bilimsel düşünce) ilkeli formülünü çok beğendim.

Çocukluk döneminde evin kralı olan çocuklarımız, yaşları ilerledikçe, “Acaba yanlış mı söylerim? ” , “Acaba mahcup mu olurum? “ düşüncesiyle duygu ve düşüncelerini söylemeyen, içine kapanık bireyler haline geliyor. Çocuklarımızın okuluna koşarak gitmesini, gurup çalışmasına alışmasını, hoşgörülü ve mutlu olmalarını bekliyoruz.

Son ziyaretimizi yeni kurulan Muğla Emlak Danışmanları Esnaf Odası’na gerçekleştirdik. Kurucu Başkan Ziya Ercan ve kurucu yönetim kurulu üyeleri bizleri ağırladılar. Hepsi öyle mutlu ve gururluydular ki, Muğla Ticaret Borsası’nı kurduğumuz günlere döndüm. Muğla’nın sosyal ve ekonomik hayatında her zaman aktif rol alan arkadaşımız Ziya Ercan’ı ve arkadaşlarını bir kez daha kutluyorum.

Yarın yeni bir yıl, yeni bir başlangıç olacak. Gerek Muğla’da, gerekse ülkemizde güzel gelişmelerin olmasını, insanımızın mutluluğunun artmasını diliyorum. Kaliteli bir seçim ile yerel yönetimlerimizi belirleyelim. Birlikte güç olduğumuzu unutmayalım.

Terör ülkemizin güzelim yıllarını harcadı. Her fikre, inanca saygılıyız. Ama siyaset yasal zeminde olmalı. Kimse başkasının özgürlüklerine cephe almamalı. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin önünün açık olduğuna inanıyorum. Yeni yıla girerken, yeni bir sayfa açalım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.