Yeni Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek

Bu haber 16 Temmuz 2018 - 3:07 'de eklendi ve 2.548 kez görüntülendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör süresini tamamlayan Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın yerine Fen- Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hüseyin Çiçek atandı.

Muhittin Direk

Resmi Gazete’de yayımlanan atamalara göre 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü ve Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci ve 3’üncü maddeleri uyarınca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör süresini tamamlayan Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın yerine Fen- Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hüseyin Çiçek atandı.

Prof. Dr. Hüseyin Çiçek Kimdir?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin yeni rektörü Hüseyin Çiçek lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği’nde yaptı. 1990 yılında lisans eğitimini tamamlayan Hüseyin Çiçek yüksek lisansını aynı üniversitede aynı bölüm üzerine yaptı.

1998’de Hüseyin Çiçek doktorasını yaparak akademik kariyerinde yükseldi. Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, TÜBİTAK’ta birçok çalışmaya imza attı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
oktay ozel 16 Temmuz 2018 / 09:51

yeni rektor hakkinda cok kisa bir oz gecmis var. ne zaman nerede dogmus, ilkokul ortaokul lise yi hangi okullarda okumus,universite egitiminden sonra kronolojik sira ile nerelerde gorev yapmis bunlarin hic bir bilgisi yok.