Yeni müdür Muğla basını ile buluştu

Bu haber 06 Ekim 2015 - 20:57 'de eklendi ve 940 kez görüntülendi.

Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü (2)Muğla ‘ya geçtiğimiz günlerde atanan Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla Valisi Amir Çiçek’le birlikte basın mensupları ile buluştu.

İlkay Yıldız

Muğla ‘ya geçtiğimiz günlerde atanan Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla Valisi Amir Çiçek’le birlikte basın mensupları ile buluştu.

Uluslararası Gençlik Merkezinde, basın mensupları ile bir araya gelen Muğla Valisi Amir Çiçek şunları söyledi; “Sevgi, paylaşa bilenlerin gence gençlik oluşturmak konseptimiz anlayışımız var. Bunun üzerine gençlik hareketlerinin gençlikle yapacağımız bütün çalışmaları yaparken alt yapı yaparken tabi birinci esasımız spor. Sporun bir türlüsü değil, her türlüsü kabiliyetine uygun her ne varsa onu Muğla’mızda yapabilmesidir tabiatına uygun. Bunun için alt yapıyla sporla ilgili yapılacak salonlar, sahalar diğer ne gerekiyor malzemeler donanım ve kuruluşları buna organize ediyoruz. Tabi ki geçmiş yıllara göre bir iyi durumumuz var. Ama yeterli mi değil.

Çiçek konuşmasına şöyle devam etti; “Tabi biz bir şeye yeterli demiyoruz dememizin nedeni de kendimizi devamlı daha dinamik daha iddialı daha yarınlara hazırlayan bir çalışma anlayışı içinde olduğumuz için, Muğla’da şimdi hangi yaşta olursa olsun gelecekte olimpiyat adaylarını olimpiyat sporlarının da madalya kazanan sadece Türkiye değil Uluslararası alanlarda bizlere madalya getiren, göğsümüzü kabartan, bayrağımızı dalgalandıran gençlerimizin yetişmesi hedeflenmiştir. Bütün ilçelerimizde yani 13 ilçemiz de yaşayan, ikamet eden gencimiz veya dışarıdan gelen misafirlerimizin spor yapmaları için ne gerekiyorsa, her şeyden önce onlar için sahalar, futbol, kapalı spor salonları, gençlik merkezleri hemen hemen her ilçemizde şuanda planlanan plana girmiş ihaleye çıkacaklar işe başlamış bitirmiş olduklarımız var.”

Vali Amir Çiçek, ‘Biran önce biz başlamış olanları bitirmek istiyoruz’ diyerek, “Önümüzde hiçbir parasal engel yok. Sadece engel yer konusunda planlama konusunda var. Bunları da belediyelerle, diğer kuruluşlarla görüşerek gerekiyorsa bakanlıklarla görüşerek çözmeye çalışıyoruz ki, gençmiş yıllarda daha önce bunlar olsaydı bugün her ilçemizde birer futbol sahası olurdu. Ama biz geçmişi bıraktık şimdi ki bulunduğumuz yerden daha iyi yerlere gidiyoruz” şeklinde konuştu.

Muğla Valisi Amir Çiçeğin hemen ardından konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise, “İlkelerimiz bizim ilkelerimiz. Sonuç itibariyle sayın Valimle aynı düşünceleri bizde paylaşıyoruz. Bayrağı devir aldım ve görevimi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum. Tek başıma değil, ekimle birlikte güzel işlere imza atacağımı düşünüyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
MESUT SARIOĞLU 07 Ekim 2015 / 18:13

Spor sahaları yapmakla iş bitmiyor.Bu alanların verimli kullanılması gerekir.Kendi çocuğum Gençlik ve Sporun basketbol kurslarına katıldı.Üst üste 3-4 hafta çalışabildiklerine rastlamadım.Görevli antrenör sürekli değişik yerlerde görevlendirildi.Haliyle de çocuklar da spordan soğudu. Bu çalışmalarda devamlılığı sağlamak gerekli. Ücretli olsun ama düzenli olsun.