Yeni kaymakam Arslan göreve hızlı başladı

Bu haber 21 Aralık 2016 - 0:10 'de eklendi ve 378 kez görüntülendi.

MİLAS'IN YENİ KAYMAKAMI ARSLAN GÖREVE HIZLI BAŞLADIMuğla’nın Milas İlçesi’nde görevine yeni başlayan Kaymakam Eren Arslan bir yandan hoş geldiniz ziyaretlerini kabul ederken diğer taraftan Milas’ı tanımak ve ilçedeki kurumların işleyişini yerinde görmek, vatandaşları dinlemek, sorun ve darboğazları yerinde tespit etmek üzere incelemelerde bulunuyor.
Milas Kaymakamı Eren Arslan hafta sonu mesaisini ilçedeki etkinliklere katılmaya, Milas’ın kültürel ve doğal değerlerini yerinde incelemeye ayırdı.
Kaymakam Eren Arslan, ilk olarak Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi tarafından düzenlenen satranç turnuvasının açılışını yaptı, ardından eğitim yöneticileri ile bir araya gelerek ilçedeki eğitim durumu hakkında bilgi aldı.
Fen Lisesi’nin ardından Özel Özge okullarını ziyaret eden Kaymakam Arslan, okul hakkında bilgiler aldı. Buradaki ziyaretin ardından Eren, Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okulda incelemelerde bulundu, idarecilerinden okul hakkında bilgiler aldı.
İlçe Merkezindeki incelemelerin ardından Gökçeler Kanyonu’na geçen Kaymakam Arslan, bölgenin tanıtılması amacıyla hazırlanan projeleri kapsamında yapılan uygulamaları yerinde inceledi. Kaymakam Arslan yaptığı değerlendirmede, bu doğal zenginliklerimizin, ilçenin tanıtımına ve turizmine önemli katkı sağlayacağını söyledi.
Buradaki incelemelerinin ardından Güllük Mahallesi’ne geçen Kaymakam Arslan, Güllük Hermiyas Kadın Girişimi Kültür Eğitim ve Sanat Dayanışma Derneğinin açılışına katıldı.
Kaymakam Arslan daha sonra Mülki İdare Amiri olduğu Milas-Bodrum Havalimanı’nda incelemelerde bulundu. Havalimanının ardından altyapı çalışmaları devam eden ve Muğla’nın ilk organize sanayi bölgesi olan Milas Organize Sanayi Bölgesine giderek kuruluş çalışmalarını yerinde inceleyen Arslan, yetkililerden bilgi aldı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.