Yeni başkandan Kaymakam’a ziyaret

Bu haber 09 Nisan 2014 - 18:06 'de eklendi ve 1.081 kez görüntülendi.

yenibaskandan651651165Mazbatasını alan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Meclis Üyeleri, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan’ı makamında ziyaret etti.

İlkay Yıldız

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, başkanlık mazbatasını aldıktan sonra ilk ziyaretini meclis üyeleri ile birlikte Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan’a yaptı.

Ziyarette konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Menteşe’nin ilk Belediye Başkanı’yım, bununda ayrı bir heyecanı var. Elimizden geldiğince Menteşe için çalışacağız. Biz ilk ziyaretimizi amirimiz olarak size yaptık. Sizinle beraber ne kadar mahalle olsa da köy ve köy yaşantısı devam ediyor. Köy kanunundan, orman köy yollarından kaynaklanan nedenlerle işte bütçemiz el verdikçe bir şeyler yapmaya çalışacağız” dedi.

Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ise şunları söyledi:

“Hareketli ve yer yer sıkıntılı, yer yer zevkli bir seçim sürecini tamamladık. Bizde biraz mesafeli, biraz yakından, biraz uzaktan takip ettik. Muğla’ya özelliklede Menteşe’ye hayırlı olsun. 1652 kilometre karelik bir alana hizmet götüreceksiniz. Özel İdare kapanınca tabi ağırlıklı olarak bu yük Menteşe Belediyesi’ne ve Büyükşehir’e geçti. Muhtarlıklarımız tabi köy muhtarlığı olduğu için öncelikle bize geliyorlar. Ağırlıklı olarak icracı bakan biz olmayacağız belediye olacak. Biz problemleri size aktaracağız, gerekirse koordine edeceğiz. Daha iyisini yapma gayreti içerisinde olursunuz el birliği ile amacımız ben kaymakam olarak bu bölgenin insanına hizmet etmek bu iş için buradayız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.