Yelken hakemi olacaklar « Hamle Gazetesi

Yelken hakemi olacaklar

Bu haber 24 Kasım 2015 - 22:21 'de eklendi ve 563 kez görüntülendi.

YELKEN HAKEMİ OLACAKLAR TÜRKİYE’DE DÜZENLENECEK YELKEN YARIŞMALARINDA GÖREV ALMAK ÜZERE HAKEM OLMAK İSTEYENLER İÇİN ADAY HAKEM KURSU DÜZENLENDİTürkiye’de düzenlenecek yelken yarışmalarında görev almak üzere hakem olmak isteyenler için aday hakem kursu düzenlendi.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2015 faaliyet programı içerisinde yer alan aday hakem kursu İçmeler’de bulunan B.B. Bodrumspor Yelken Kulübünde gerçekleştirildi.
Düzenlenen kurs hakkında açıklamalarda bulunan TYF Muğla il temsilcisi Esra Aşkar Güven, “Muğla 2015 yılı faaliyet programı içerisinde uygulanan bir kurs bu. 20-23 Kasım arasında aday hakem kursu. Biliyorsunuz Muğla’da yelken sporu çok önemli bir yerde ve Türkiye’de de çok önemli bir yerde. Bu nedenle sürekli hakem ihtiyacı duyduğumuzdan iki yılda bir Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde kurslar açılıyor. Bu sene ilk kurs Muğla bölgesinde açıldı. 3 gündür buradayız bugün sınavla sonuçlanacak bir hakem kursumuz var. Aşağı yukarı bu kursa 24 kişi katıldı. Sınavdan daha sonra sonuçlar belirlenecek ve yeni arkadaşlar aramıza katılacak ve 2016 yılı için yeni faaliyet raporu oluşturulacak. Bizden sonra İstanbul’da, İzmir’de ve Karadeniz’de birer kurs açılmaktadır” dedi.
İçmeler’de bulunan B.B. Bodrumspor Yelken Kulübünde Gamze Altay Akdeniz ve Aysu Peksağ tarafından verilen eğitimlerde, yelken hakemi olmak isteyen katılımcılar ilk olarak derslikte eğitim gördüler ve daha sonra kayıkhanede, öğrenilen konuları pratikte uyguladılar.
Kursları başarılı bir şekilde tamamlayan katılımcılar, 2016 yılı faaliyet raporu belli olduktan sonra Muğla ili başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde düzenlenen yelken yarışmalarında hakem olarak görev alacaklar. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.