YDA Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç: “İngiltere’den yüzde 20 artış bekliyoruz” « Hamle Gazetesi

YDA Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç: “İngiltere’den yüzde 20 artış bekliyoruz”

Bu haber 02 Ocak 2019 - 0:45 'de eklendi ve 994 kez görüntülendi.

Hamle Medya Grubunu ziyaret eden YDA Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç, 2019 turizm sezonunu değerlendirdi. 2019 yılında turizm sezonundan umutlu olduklarını kaydeden Güvenç, “İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışı nedeni ile bir tepki var, kur farkını göz önüne alırsak bizi tercih edeceklerini düşünüyoruz. Bu da yüzde 15-20 artış demek” dedi.

Kadir Tamer

YDA Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç Hamle Medya Grubuna nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ve Hamle Gazetesi Sorumlu Yazılı İşleri Müdürü Hafize Nizamoğlu Acar ile fikir alışverişinde bulunan Güvenç, 2019 turizm sezonunu değerlendirirken yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ziyarette konuşan YDA Dalaman Genel Müdürü Hamdi Güvenç, “ Muğla 2018 yılını iyi bir sonuçla kapattı. Dalan Havaalanı’nın hitap ettiği interlandında yüzde 32 civarında bir artış var. Bu rakamlarla biz 2015 rakamlarını geçmiş 2014 rakamlarına ise yaklaşmış bulunuyoruz. Özellikle ana pazarımız İngiltere’den ciddi bir artış yakaladık. Geçen sene bildiğiniz gibi Ryanair uçmaya başladı, Dublin ve Bratislava’dan. Bu senede Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden bu alanı da genişletecek. Tabi İngiltere’nin ana pazarımız olması sebebi ile biraz daha üzerine konsantre olduğumuzda şunu görüyoruz. İngiltere’de yurt dışına her yıl 80 milyon çıkış yapılıyor. Bunların 40 milyonu tatil paketi. Ana pazarımız İngiltere olmasına rağmen İspanya’ya 18 milyon bizim sayılarımız İngiltere’den Dalaman’a 22 şehirden uçuş olmasına rağmen İspanya’ya göre az. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışı nedeni ile bir tepki var, kur farkını göz önüne alırsak bizi tercih edeceklerini düşünüyoruz. Bu da yüzde 15-20 artış demek” dedi.

İskandinavya’dan atak bekliyoruz

Genel Müdürü Güvenç,” Rusya ve Ukrayna’dan geçen sene yakaladığımız artışlar devam ediyor. Yaklaşık 300 bin civarında Rus yolcu bekliyoruz. Gerçi Rusya’da Mısır pazarının açılmasından bir endişe var ama ben Rusların ağırlıklı olarak Türkiye’yi tercih edeceğini düşünüyorum. Bu arada yeni şehirlerden de uçuşlara başlayacak. Diğer taraftan Avrupa ülkelerinden yeni pazarlarda var. Bunlardan Moldovya, Macaristan, Litvanya, Makedonya, Norveç’ten yeniden başlayacak. Bu yıl ve 2020 için İskandinavya’dan bir atak bekliyoruz. Özellikle TUI Fly’dan genel gidişat Dalaman Bölgesi Muğla’da geçmiş sayıları yakalayacak” dedi.

Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ise, “ Bana deseler ki Muğla’da turizmin gelişmesi için 4 isim say bunlardan biri siz olursunuz. Çünkü siz hava limanının yolcu sayısının artması için çalışırken doğru orantılı olarak bizim turist sayımızda artıyor. Bu açıdan Muğla Turizminde çok önemli bir isimsiniz. Gerçekten 2014-2015 yıllarında altın yıllar yaşadık. sonra bu darbe gibi bir takım sıkıntılar nedeni ile düşüşler oldu. Yine yoğun çabalarınızla 2015 yılının sayısının yakalanması bana büyük ümit verdi. Muğla turizmini gelişmesi ülkenin cari açığının kapanması için büyük fayda sağlıyor. Ben bu değerli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.