Yazının Adını Siz Koyun

Bu haber 09 Haziran 2018 - 1:07 'de eklendi ve 2.845 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Önceki gün bu köşede yayınlanan “CHP ve AK Parti’de Seçim Yönetilemiyor” başlıklı yazımı “Muğla’da mevcut tablo değişir mi korunur mu?” diye sorup, şöyle tamamlamıştım:

Dünkü yazımda da ele aldık, bu soru geçen hafta Perşembe günü HABERTÜRK TV’nin Muğla’dan canlı yayınında partilerin Muğla İl Başkanlarına sorulmuştu.

Bilindiği gibi Muğla’nın milletvekili sayısı 6’dan 7’ye çıktı. Ancak il başkanlarının yanıtlarına bakılırsa 7 milletvekili yetmiyor. Muğla’nın en az 13 milletvekili olması gerekiyor…

Birileri fena sallıyor…

Niyetim dün o fena sallayanları ele almaktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi ile ilgili gözlem ve yorumum bekleyemezdi…

Niyetim sallayanlara bugün bakmaktı, ama “CHP ve AK Parti’de Seçim Yönetilemiyor” başlıklı yazıma gelen yorum ve yanıtları da haftaya bırakmak doğru olmazdı. Bugün de onları paylaşalım…

xx        xx        xx

Yusuf Kayacık sosyal medya hesabından paylaştı.

Sayın Özcan Özgür; İlimizin önemli yayın organlarından Hamle Gazetesi’nde bugün yayınlanan ‘CHP ve AK Parti’de Seçim Yönetilemiyor’ başlıklı yazınızı keyifle okudum… Yazınızın büyük bölümünün altına imzamı da atarım…” diyerek şöyle devam etmiş:

Ancak; yazınızın başında şahsımla ilgili olarak kullandığınız ‘Ak Parti Menteşe İlçe Kongresinde bozguna uğradıktan sonra siyasi platformlarda adeta içine kapanan….’ cümlesine katılmam mümkün değil…

Öncelikle, bahsettiğiniz kongre hiç yapılmadı, dahası, yapılsaydı büyük bir farkla ben ve ekibimin kazanmasından korkulduğu için bir gece önce iptal edildiğini sizinle birlikte bütün kamuoyu biliyor…

Hal böyle iken, şahsımın ve ekibimin bozguna uğradığı algısı oluşturmaya çalışmak sizin gibi usta bir gazeteciye hiç ama hiç yakışmıyor… Umarım bundan sonra yazdığınız yazılarda daha dürüst olur, okuyucularınızı yanıltmamaya özen gösterirsiniz, selamlar…

xx        xx        xx

Kayacık’ın paylaşımına şaşırdım. Dinime söven bari Müslüman olsa derler…

Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki, Kayacık’tan “dürüstlük” dersi alacak değilim. O’nu bilmem beni bütün Muğla bilir. Allah’ıma şükürler olsun, başıma ne geldi ise dürüstlüğümden gelmiştir…

Çünkü beni rahmetli babam öyle yetiştirdi!

Sayın Kayacık’ın o sözleri ile maksadını aştığını düşünüyorum.

Önceki gün kendisinin paylaşımına şöyle yanıt verdim:

Sayın Kayacık nereden baktığınıza bağlı tabi… Farkındaysanız ‘yendi’, ‘yenildi’, ‘hezimete uğradı’, ‘hezimete uğrattı’ gibi ifadeler yok… O seçim yaptırılmadığı için, bir kesim mücadeleye el koyan Genel Merkez tarafından, bana göre bozguna uğratıldı ve siz bozguna uğrayanların önderlerindendiniz… Bakış meselesi… İleriki yazımda bozguna uğramadığınızı belirtirim. Selamlar.

Evet, sayın Kayacık ve kendisine inananlar, ifade ettiği gibi “bozguna uğramamışlar

xx        xx        xx

Elvan Göçer o kongrede sayın Kayacık’ın peşine takılmayıp “iki yüzlülük” veya “orta yolculuk” yapmış olsaydı bu gün milletvekili aday listesinde olabilirdi….

Tek tek isimleri saymayacağım, o harekete bel bağlayanların hepside o hareketten zarar gördüler. O harekette yer alan tek bir isim şu anda alanda yok…

Neden?

Yanıtı isterse kendisine görev verilmediği halde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlılığı nedeniyle bireysel olarak seçim kampanyası yürüten Milletvekili Nihat Öztürk açıklasın.

Seçim sürecinde O ve kimse konuşmayacaktır. Seçimden sonra bu köşe isteyen herkese açık…

Bu hareket seçim yaptırılmamış olsa da bozguna uğramadıysa bile bozguna uğratılmıştır.

Bunun başka bir adı varsa, okurlarımıza bırakıyorum… Siz koyun…

xx        xx        xx

Önceki günkü “CHP ve AK Parti’de Seçim Yönetilemiyor” başlıklı yazımda, “Bir de Milaslı Medya Patronu, İMEAK İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Nazmi Doğru’dan söz ediliyor. Mehmet Yavuz Demir’i O’nun önerdiği söyleniyor. Hemşerisi Demir’e sahip çıkacak elbette… İl Başkanı Kadem Mete’nin hakkını yemeyelim. Listenin mimarlarından biri de Mete…” şeklinde ifadem olmuştu.

Bu sözlerime de AK Parti’nin liste başı Milletvekili Adayı M. Yavuz Demir’den cevap geldi. “Bugünkü köşe yazınızda şahsımla ilgili geçen ifadelere ilişkin bir takım bilgilendirmeler yapmak hasıl olmuştur.” diyerek şöyle anlattı:

Bilinmelidir ki, milletvekili aday adaylığım sürecinde şahsıma en büyük desteği il ve ilçe teşkilatlarımız vermiştir. Bunun yanı sıra pek çok dostumuzun da partimizin yöneticilerine tavsiyeleri bulunduğunu öğrendik. Fakat her şeyin ötesinde sayın cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın teveccühüyle bu onurlu görev bana tevdi edilmiştir. Takdir edersiniz ki, bu tür süreçlerde halktan kabul görmüş ve gönüllerine girmiş olmak pek çok şeyden üstündür. Milletvekilliği gibi önemli bir görevde kişilerin süreci belirlediğini ifade etmek kesinlikle doğru olmaz. Muğla kamuoyuna yazılarınızla sunduğunuz katkılardan dolayı teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

xx        xx        xx

Söz konusu yazımda AK Parti Milletvekili aday adaylarından Av. Gültekin Akça için “çalışıyor” veya “çalışmıyor” dememiş olmamamıza rağmen, “Gültekin Akça milletvekili adaylarının yanında hemen her ilçede görev alıyor” diye arayanlar oldu.

İYİ Parti’de ise sanki ‘seferberlik’ ilan edilmiş. Teşkilatlar ve adaylar ile aday adayları sanki milletvekili çıkarmak için değil de liderleri Meral Akşener’e oy devşirmek için çalışıyorlar.” demişim, ama en çok çalışanın da liste başındaki aday Metin Ergun olduğunu da söylemiş olmamdan mı bilmiyorum listenin dördüncü sırasında yer alan Prof. Dr. Peyami Cinas kendisinin de Muğla’yı en az Ergun kadar dolaştığını söyledi…

Olabilir… Herkesi göremiyoruz işte… Elimizde hassas bir terazi yok ki…

Meslektaşım, MHP 7’nci sıra adayı Temel Irmak’da “7 aday her gün bir ilçedeyiz” diye yazmış.

Çalışanlarda bize değil, kendilerine çalışıyorlar… Hepsine de kolay gelsin…

xx        xx        xx

Ne yazı yazmışız. CHP cephesinden de nasibimizi aldık, ama okurlardan… İnternette paylaşılan yazımızın altına Serdar Şatırlar uzun bir eleştirel yorum yapmış. Hepsini buraya alamıyorum. Özetle, “CHP’nin Muğla’da ortaya koyduğu liste ile partinin yarısı değil, tamamı yok sayıldı.” demiş.

Ahmet SilerSayın Özcan Muğla’da bir buçuk milletvekili kaybımız vardır. Bu farkı da Cumhurbaşkanlığı ile milletvekili arasında göreceğiz. Genel merkez yöneticileri ve il yönetimi kendi ayağına sıktı. Faturayı kime ödetirler orasını bilemem artık. Onu halkımız bilir diyorum saygılarımla” derken, Bahattin ErcanKısa keseceğim Aydın havası olsun, Muharrem İnce’nin Muğla’da alacağı oy CHP’yi ikiye katlar, diğerleri listeyi benim külahıma anlatsınlar.. Meşru olmayan bir şeyin neresini anlatacaklar..! Boşa zaman kayıpları!” diye not düşmüş.

Sosyal medya yazarlarımızdan Efendi Can da “Kesin olan Muharrem İnce CHP’nin son yıllarda aldığı oylara tavan yaptıracağıdır… Bu rüzgar tombala vekillere de piyango cinsinden yansıyabilir..” ifadesinde bulunmuş. Serdar Şatırlar da Can’a “Piyango olarak milletvekillerine yansımaz. Sol’a oy verecek kesimin, azcıkta olsa mürekkep yalamışlığı vardır. Boşa oy vermezler.” diye yanıt vermiş.

Sıkı takipçilerimizden Salih Demir de “CHP’de İl ve İlçe örgütleri (Marmaris örgütü hariç) parti tabanını yok sayarak, doğruları konuşan ve doğruları savunan çok sayıda partiliyi suçsuz yere disipline vererek partiden attılar. 2015 yılında yapılan İl Kongresinden sonra parti örgütleri işgal edildi. Parti örgütleri, İlçe Belediye Başkanları, meclis üyeleri partililere ve parti tabanına sahip çıkmayıp, günlerini biatçılık yapmakla geçirdiler. CHP Muğla’da yapılması gereken biatçı İl ve İlçe örgütlerinin görevden alınarak partililere ve parti tabanına sahip çıkacak yeni örgütlenmeye gitmelidir.” diye yorumda bulunmuş.

Seçim sonuçları için sallayanlara pazartesi günü bakarız.

——————————                                                                        ——————————

GÜNÜN SÖZÜ: İnce sözler keskin kılıca benzer, kalkanın yoksa geri dur. (Mevlana)

ÇİVİ

Erdem Yeter, “Ülkenin tek ihtiyacı Millet Tımarhaneleri. Hiç birimiz normal değiliz” demiş.

Beni Bi Gülmek Aldı:))))

———————————————————————————————————————————–

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI
salihdemir 09 Haziran 2018 / 08:52

Sosyal Medyada, yazılı basında eleştiri yapan CHP’liler partiye üye iseler seçimden sonra disipline verilip partiden atarlar. Yüksek disiplin kuruluna itiraz etseler de ilk iki sıra adayı milletvekili olacağı için sonuç alamazlar. Serdar Şatırlar’ın partinin tamamı yok sayıldı ifadesi doğrudur. Biatçıların oy oranı onbinde bir bile yoktur. Ahmet Siler’in söyledikleri tamamen doğrudur. Yalnız Muğla’da CHP’nin İl ve İlçe yönetimleri yoktur. Faturayı biatçı İl ve İlçe örgütleri, biatçı belediye başkanları, biatçı meclis üyeleri ödeyecektir.

Mugla yabancı 09 Haziran 2018 / 08:56

Sayın Özgür Yusuf KAYACIK haklı sitem etmekte aynen yapılmayan seçim de bozgun ifadesini kullanmışsınız 100 Türkçe öğretmenine sorun aynı anlamı çıkarır

Yusuf ozdemir 09 Haziran 2018 / 12:15

Salih beye tam destek veriyorum.
CHP Muğla ancak böyle bir hareketle gerçek varlığını demokrat ve devrimciligini gösterebilir. Saygilar

mehmet 09 Haziran 2018 / 12:22

yazınıza en güzel başlık “La Fointen’den Masallar” olabilir, siz de üfürüyorsunuz boş boş.